Policijas priekšnieks: Spaisa tirdzniecība aizgājusi pagrīdē (VIDEO), Mixnews.lv

Policijas priekšnieks: Spaisa tirdzniecība aizgājusi pagrīdē (VIDEO)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 23. aprīlī plkst. 15:21

Pēc psihotropo vielu jeb tā dēvētā spaisa tirdzniecības kriminalizācijas, publiski šīs vielas vairs netiek tirgotas, tāpēc turpmāk cīņa pret tām notiks tāpat kā ar klasiskajām narkotiskajām vielām, portākam Mixnews.lv sacīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

"Ir divas pozitīvas ziņas. Kopš pagājušās nedēļas, kad stājās spēkā izmaiņas krimināllikumā par psihotropo vielu kriminalizāciju, publiski pieejamu tirdzniecības vietu praktiski vairs nav. Tāpat saņemot informāciju no mediķiem, mēs redzam, ka spaisa lietotāju skaits, kuri nokļūst medicīnas iestādēs pēc pārdozēšanas, arī ir samazinājies," atzina Ķuzis.

Viņš gan neslēpa, ka līdz ar tirgotāju noiešanu pagrīdē psihoaktīvās vielas nav pavisam pazudušas no aprites, tāpēc cīņa tiks turpināta.

"Ir skaidrs, ka psihoaktīvās vielas nav pazudušas no ikdienas, mainījusies tirdzniecības kārtība – tā pārgājusi pagrīdes formā. Tagad [šīs vielas] tiek tirgotas, kā klasiskās narkotiskās vielas. Policijas darbs vērsts uz to, lai ar tādām pašām metodēm [kā cīņā ar klasiskajām narkotikām] atklātu šos gadījumus," norādīja Ķuzis.

Valsts policijas priekšnieks arī norādīja, ka kopumā cīņa ar narkotisko vielu tirdzniecību rit labi, jo regulāri tiek atsavināti lielu daudzumi šo vielu.

"Ar [klasiskajām] narkotiskajām vielām mēs cīnāmies pietiekami veiksmīgi. Tiek izņemti ļoti lieli daudzumi, aizturētas personas par tirdzniecību. Cīņā ar psihoaktīvajām vielām darbs būs tāpat organizēts. Kā jau ministru prezidente ir iezīmējusi, šī ir viena no policijas prioritātēm," piebilda Ķuzis.

Komentāri