Veco olu izplatītājs sodu saņems tikai maija beigās, Mixnews.lv

Veco olu izplatītājs sodu saņems tikai maija beigās

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 23. aprīlī plkst. 17:01

Laika posmā no 17. līdz 23.aprīlim Pārtikas un veterinārais dienesta (PVD) inspektori, veicot pārbaudes, no apgrozības izņēmuši vairāk nekā desmit tūkstošus olu 33 uzņēmumos, portālu Mixnews.lv informēja PVD sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Anna Joffe.

Pārbaužu laikā tika konstatēts, ka olu marķējums un teksts atšķiras no ražotāja marķējuma, bet dažām olu kastēm bijuši pat divi marķējumi – viens no tiem ražotāja, otrs – pārmarķētais. Turklāt atšķīrusies arī informācija par olu derīguma termiņu – pavadzīmēs bijis norādīts viens termiņš, olu kastu marķējumā – cits.

Kopumā PVD pārbaudījis 82 tirdzniecības uzņēmumus, no kuriem pārmarķētās olas bijušas 33 veikalos, taču ne lielveikalos.

"Lielākoties pārmarķētās olas bija mazajās tirdzniecības vietās, pārsvarā lauku veikalos. Lielveikalos nekas netika konstatēts," norādīja Joffe.

"Olas, kas ir izņemtas no tirdzniecības, tiek sūtūtas atpakaļ vairumtirdzniecības uzņēmumam. Dienests veiks atkārtotu pārbaudi, lai noskaidrotu šī uzņēmuma turpmāko rīcību un to, kā olas tiks iznīcinātas," piebilda PVD pārstāve.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka 17.aprīlī PVD konstatēja vairāk nekā 40 000 Polijas izcelsmes olu, kurām bija beidzies derīguma termiņš.

Kopumā izņemto vistu olu daudzums bija vairāk nekā gandrīz 76 000, atklāta Joffe. Vecās un pārmarķētās olas izplatīja SIA "Walux", kam tas nav pirmais pārkāpums – pērn uzņēmums tika sodīts par viltota "Tilzītes" siera izplatīšanu.

Komentāri