Zatlers: Eksprezidentiem vairs nepiešķirs dzīvokļus manas politiskās darbības dēļ (VIDEO), Mixnews.lv

Zatlers: Eksprezidentiem vairs nepiešķirs dzīvokļus manas politiskās darbības dēļ (VIDEO) (1)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 24. aprīlī plkst. 10:12

Eksprezidenta Valda Zatlera (RP) darbība politikā, piedalīšanās Saeimas vēlēšanās, kā arī dažādu politisko amatu ieņemšana kļuva par ieganstu, lai pieņemtu likumu par to, ka bijušos prezidentus pēc amata pienākumu beigšanas nenodrošinās ar dzīvokli. To intervijā portālam Mixnews.lv atzina pats politiķis.

Pēc viņa domām, zināma veida tendence uz diskrimināciju, pieņemot šo likumu, bija.

"Svarīgi ir tas, ka prezidentam ir sociālas garantijas, jo prezidents, būdams četrus, astoņus vai vēl vairāk gadus amatā, ir upurējis visu savu dzīvi. Šajā amata tava personīgā dzīve un profesionālā karjera tiek apturēta valsts interešu vārdā, ko, starp citu, nosaka arī likums. Runa ir par to, cik samērīgas ir sociālās garantijas atbilstoši tam laikam, kurā mēs dzīvojam, un ir pavisam normāli, ka šis garantijas pēc 10-15 gadiem pārskata un sabiedrība pasaka, ko viņi uzskata par sapratīgu. Jautājumā, vai [likums par eksprezidentu dzīvokļiem] tika vērsts pret mani, zināma patiesība tajā ir, es, protams, neteikšu, ka nav. Tieši mana personība, mana darbība politikā bija tā, kas deva ieganstu mainīt [likumu]," norādīja Zatlers.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka pērn decembra sākumā Saeimas deputāti galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu", atsakoties no eksprezidentu nodrošināšanas ar dzīvokli pēc prezidentūras.

Likumā, kura projektu Saeimā bija iesniedzis Valsts prezidents Andris Bērziņš, kā kompensējošs mehānisms palielināta bijušā prezidenta ikmēneša pensija, kas dod iespēju brīvi izvēlēties sev mājokli.

Zatlera dzīvoklis pēc remonta

фото

фото

фото

фото

Komentāri 1
natašapirms 4 gadiem
Gribas exprezidentu palabot, ka upuri tas nesis savas godkāres vārdā, jo sabiedrībai nav nekāda labuma no prezidenta amata esamības.