Pabriks par NATO bāzi: Ja kādam ienāks galvā muļķības, te nebūs tikai mūsu armija (VIDEO), Mixnews.lv

Pabriks par NATO bāzi: Ja kādam ienāks galvā muļķības, te nebūs tikai mūsu armija (VIDEO)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 28. aprīlī plkst. 08:52

Latvijā jāstiprina gaisa patrulēšanas sistēma un jāpalielina iznīcinātāju skaits ar ārzemju karaspēka palīdzību, intervijā portālam Mixnews.lv sacīja bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V).

Viņš norādīja, ka ārzemju karaspēka palielināšanai Latvijā ir tīri preventīva nozīme.

"Mums vajag lielāku gaisa patrulēšanas misiju, jo ar četrām lidmašīnām ir par maz. Četras lidmašīnas vienkārši nespēj tik bieži pacelties un nolaisties, cik bieži notiek izsaukumi uz mūsu robežas, jo Krievijas [lidmašīnu] lidojumi palikuši biežāki. Mums arī noderētu kaut kāda cita veida spēki, kas varētu šeit nodarboties gan ar loģistiku, gan ar treniņiem, gan ar apmācībām, bet tas nenozīmē, ka šeit pēkšņi atbrauks viena divīzija no Vācijas vai Amerikas – to mēs tuvākajā laikā nez vai sagaidīsim. [Citu valstu armijas] lielākai klātbūtnei ir preventīva nozīme, jo, ja kādam ienāks prātā muļķīgas domas, viņi zinās, ka šeit nav tikai Latvijas armija," uzsvēra Pabriks.

Atgādinām, ka Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja. Starptautiskā sabiedrība nosodījusi Krimas okupāciju un tās aneksiju neatzīst. Sodot Krieviju par Krimas aneksiju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis jau noteikušas sankcijas vairākiem desmitiem Krievijas augstāko amatpersonu un Kremļa tuvākā loka cilvēku.

Krievijas diversanti un vietējo separātistu kaujinieki pēdējo dienu laikā Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes uzsākušas pretterorisma operāciju.

Šo notikumu iespaidā publiskajā telpā izskan versijas par iespējamo Krievijas iebrukumu arī Baltijas valstīs.

Komentāri