Bendiks: Latvijas drošību var nodrošināt tikai zemessardze (VIDEO), Mixnews.lv

Bendiks: Latvijas drošību var nodrošināt tikai zemessardze (VIDEO)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 29. aprīlī plkst. 08:34

Latvijas drošība nav atkarīga no lielgabalu skaita, valsts drošību var nodrošināt tikai zemessardze, portālam Mixnews.lv atzina sabiedrisko attiecību speciālists Mārcis Bendiks.

"Mums šeit ir NATO armija – to sauc Latvijas Republikas bruņotie spēki. Tā ir NATO armija. Tas, ka tai būtu klāt vēl kādi papildspēki, tikai dotu lielāku profesionālo izaugsmi Latvijas bruņotajiem spēkiem," sacīja Bendiks.

"Ja šeit būs NATO bāze, tad arī tās aizsargāšana notiks daudz ticamāk un atbildīgāk. Latvijas drošība nav atkarīga no tā, cik mums ir lielgabalu. Mūsu valsts drošību var nodrošināt tikai zemessardze," piebilda sabiedrisko attiecību speciālists.

Bendiks arī komentēja situāciju Ukrainā, norādot, ka Krimas un Austrumukrainas pakļaušanas scenāriji ir ļoti atšķirīgi.

"Gan Krimā, gan Austrumukrainā bija labi noorganizēta operācija ar Krievijas armijas piedalīšanos, bet ar to arī šī līdzība beidzas. Krima [tika pievienota Krievijai] bez neviena šāviena un liela konflikta desmit dienu laikā. Ātri un bez sāpēm. Punkts! Austrumukrainas situācija rādās tieši pretēja – ilgi un sāpīgi. Lai nodarītu pēc iespējas lielāku kaitējumu Ukrainas jaunajai varai, un tai, kura vēl nav. Tas ilgs drīzāk ilgāk nekā īsāk," prognozēja Bendiks.

Komentāri