Sociologs: Cilvēku optimisms nav saistīts tikai ar pavasari (AUDIO), Mixnews.lv

Sociologs: Cilvēku optimisms nav saistīts tikai ar pavasari (AUDIO)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 29. aprīlī plkst. 15:52

Pavasara iestāšanās kaut kādā ziņā ietekmē cilvēku noskaņojumu, taču pozitīvismu veicina ne tikai tas, komentējot pētījumu par iedzīvotāju optimisma uzlabošanos, portālam Mixnews.lv atzina pētījumu centra SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš.

"Pēdējā mēnesī [optimistisko cilvēku] cipars ir pakāpies. Martā daudzi rādītāji [pēc kuriem tiek pētīts] ir uzlabojušies, taču labāk pagaidīsim un paskatīsimies, kas būs aprīlī un maijā. Zinot, kādā veidā sabiedriskā doma mēdz mainīties no viena mēneša rezultātiem, izdarīt secinājumus par paliekošām tendencēm es vēl negribētu," sacīja Kaktiņš.


Sociologs gan norādīja, ka iedzīvotāju optimisma palielināšanās diez vai ir saistīta tikai ar pavasara iestāšanos, taču tas varētu būt viens no iemesliem.

"Tas, protams, spēlē šeit kaut kādu lomu, bet man nav pamata teikt, ka tie ir tikai un vienīgi atmosfēras apstākļi, kas ietekmē sabiedrisko domu," piebilda SKDS vadītājs.

Publiskotajā "DNB Latvijas barometra" pētījumā šomēness visatzinīgāk novērtēta kopējā situācijas attīstība valstī, kā arī iespējas atrast labu darbu valstī un valdības veikums. Pirmie divi indeksi uzlabojušies par pieciem punkteim, savukārt valdības darba vērtējums – par astoņiem punktiem. Vienīgie indikatori, kuri nav uzlabojušies, ir Latvijas eknomiskā stāvokļa un ģimenes materiālā stāvokļa vērtējumi.

Trešdien, 30.aprīlī, tiks publiskoti plašāki pētījuma rezultāti un ekspertu secinājumi.

Komentāri