Dalailamas māceklis aicina Rīgā tuvāk iepazīt Viņa Svētību, Mixnews.lv

Dalailamas māceklis aicina Rīgā tuvāk iepazīt Viņa Svētību

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 29. aprīlī plkst. 15:01

Budisma mācības maija sākumā Rīgā ir lieliska iespēja iepazīt tuvāk Viņa Svētību XIV Dalailamu, radio Baltkom sacīja Dalailamas māceklis Telo Tulku Rinpoče.

Dalailama Latvijā viesosies jau ceturto reizi. Ja pirmās trīs vizītes pēc mācekļa vārdiem bija laicīgas, tad ceturtā vizīte būs izteikti dvēseliska un garīga.

"Divu dienu laikā viņš sniegs budisma zināšanas un filozofiju. Šī būs pirmā reize Baltijā, kad Dalailama dalīsies ar šīm zināšanām. Kā organizatoru pārstāvis gribu uzsvērt, ka šī pasākuma mērķis nav padarīt kādu par budistu, taču pasaulē, tai skaitā Latvijā, interese par budismu aug," sacīja māceklis.

Pērn rudenī, kad Dalailama viesojās pēdējoreiz, kāda sieviete aicinājusi Tibetas garīgo līderi braukt uz Latviju biežāk, jo latviešiem nav tādu iespēju un līdzekļu, lai aizceļotu pie Dalailamas. Viņu šis lūgums aizkustinājis, tāpēc viņš nolēmis Latvijā ierasties atkal.

"Tas nav reliģisks pasākums, bet gan pasākums, kurā cilvēki sanāk kopā un dalās informācijā. Turklāt esmu pārliecināts, ka, lai arī kādai ticībai mēs nesekotu, mums ir svarīgi iegūt zināšanas par citu valstu tradīcijām," piebilda Rinpoče.

Viņš arī aicināja sevī attīstīt labās īpašības, jo tas kopumā ietekmē cilvēku ļoti pozitīvi un palīdz cīnīties ar slimībām.

"Ja Tu attīsti sevī līdzjutību vai mīlestību, tad tas ietekmē konkrētu smadzeņu daļu darbību, asinsspiedienu un kopējo pašsajūtu. Mūsdienās nopietnas emocionālas problēmas ārstē ar medikamentiem, lai gan ir pierādīts, ka ilgtermiņā tas kaitē – ne tikai ķermenim, bet arī garam. Ja gribam alternatīvu, varam to meklēt budismā. Budisti uzskata, ka daudzas saslimšanas, kas saistītas ar mūsu mentālo stāvokli, var tikt izārstētas bez medikamentiem," norādīja Dalailamas māceklis.

Budisma mācības, kas notiks Rīgā, ir iespēja Latvijas iedzīvotājiem viņa svētību iepazīt nedaudz tuvāk, akcentēja Rinpoče, uzsverot, ka viņam Dalailama ir kā garīgais tēvs, skolotājs, varonis un miera čempions, kurš pasaulei vēsta par cilvēciskajām vērtībām un reliģisko harmoniju.

Dalailamas mācības par gudrību un līdzcietību notiks 5. un 6. maijā Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā.

Komentāri