Prezidents: Arī Latvijas patrioti var atbalstīt Krieviju, Mixnews.lv

Prezidents: Arī Latvijas patrioti var atbalstīt Krieviju (3)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 30. aprīlī plkst. 14:09

Atbalstīt Krievijas politiku attiecībā uz Ukrainu un tajā pašā laikā būt par Latvijas patriotu – tādi cilvēki valstī ir. Tādu viedokli radio Baltkom ēterā pauda Latvijas prezidents Andris Bērziņš, komentējot SKDS aptaujas rezultātus, saskaņā ar kuriem 43% krievvalodīgo Latvijas iedzīvotāju atbalsta Krievijas pozīciju.

"Godīgi sakot, mani pārsteidz šis cipars. Es neesmu pārliecināts, ka tas atbilst realitātei. Šeit vairāk svarīgi ir tas, cik lielā mērā šie cilvēki ir lojāli Latvijai. Domāju, ja jautājumu uzstādītu tā, pozitīvu atbilžu būtu vairāk," uzskata prezidents.

Balstoties uz savu pieredzei, viņš pauda pārliecību, ka, neskatoties uz saviem politiskajiem uzskatiem, Latvijas iedzīvotāji pirmām kārtām ir šīs valsts patrioti.

"Es neuzskatu tos, kuri atbalsta Krieviju, par ienaidniekiem. Esmu pārliecināts, ka viņi ir lojāli Latvijai, es to vienkārši jūtu. Turklāt 24 neatkarības gadu garumā visiem bija iespēja izlemt – vai viņiem šeit ir labi vai nav, un pretējā gadījumā ir iespēja aizbraukt," piebilda Bērziņš.

Komentāri 3
vrbpirms 4 gadiem
Nav iespejams saglabat neitralitati, aizstavot valsti, kas realitate ir uzsakusi karu Eiropa. Ja nemak savadak izteikties, tad jasez majas un jabauda pensija.
Jurispirms 4 gadiem
Manuprāt šajā gadījumā prezidents centās saglabāt neitrālu nostāju pret visiem LV iedzīvotājiem. tas arī viss.
vrbpirms 4 gadiem
Berzinam jaiet majas un atri del sadiem uzskatiem. Nevar Latvijas patriots atbalstit Krievijas nostaju. Tas vienkarsi nav iespejams. Latvijas patriots nevar atbalstit iebrukumu citas valsts teritorija ne veca, konvecionala veida, ne izmatojot modernas, upurvalstij murgainas metodes.