Kristus Piedzimšanas katedrāles kupols beidzot apzeltīts! (FOTO), Mixnews.lv

Kristus Piedzimšanas katedrāles kupols beidzot apzeltīts! (FOTO)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 30. aprīlī plkst. 19:55

Trešdien Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē notika svinīga apzeltītā centrālā kupola atklāšana.

Centrālā kupola restaurācija tika sākta 2013.gada 18.jūnijā. Viens no projekta iniciatoriem SIA "Skonto būve" valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis intervijā MIX TV atklāja, ka tuvāko 100 gadu laikā šim kupolam jauna restaurācija nebūs vajadzīga.

фото фото

"Šis ir augstas profesionalitātes un zināšanu darbs. Arī krusts tika izgatavots pilnīgi jauns. Mēs visu veicām ar augstu atbildības sajūtu, lai kupols un arī pati katedrāle šeit būtu vēl simtiem gadu. Mēs, "Skonto būve", garantējam – 100 gadi kā minimums," sacīja Rāvis.

Savukārt Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs norādīja, ka apzeltītais kupols vēstīs par Latviju kā posta neskartu un laimīgu zemi. Metropolīts norāda, ka kupola apzeltīšana ir ne tikai pareizticīgo baznīcas, bet arī Rīgas un visas Latvijas mēroga notikums. Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrāle ir vienīgā baznīca visā Baltijā, kuras kupoli pārklāti ar zeltu.

фото фото

Dievnama centrālais kupols pārklāts ar 980.proves zeltu, šim procesam izmantojot 57 740 zelta lapiņas. To uzklāšanai izmantota īpaša tehnoloģija, un darbus veica augsti kvalificēti speciālisti zeltīšanas vecmeistara uzraudzībā. Rāvis skaidro, ka atjaunošanas projektā daudz kas darīts pēc tūkstoš gadu seniem būvniecības likumiem, ievērojot tradīcijas, kā tika celti pareizticīgo baznīcu kupoli, piemēram, no kuras puses sākt un kurā pusē beigt zeltīšanas darbus.

Katedrāles centrālā kupola apzeltīšanas projekta kopējās izmaksas ir 550 000 eiro.

фото

Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrāles atjaunošanas projekts "Svet" pēc Gunta Rāvja un "Skonto būves" iniciatīvas tika sākts 2002.gadā, restaurējot dievnama fasādi un atjaunojot sienu gleznojumus. 2011.gadā apzeltīts zvanu torņa kupols, bet pagājušajā gadā sākti sagatavošanas darbi, lai to pašu izdarītu ar centrālo kupolu.

Komentāri