Bērziņš: Zolitūdes traģēdija ietekmējusi Gaismas pils nodošanu ekspluatācijā , Mixnews.lv

Bērziņš: Zolitūdes traģēdija ietekmējusi Gaismas pils nodošanu ekspluatācijā (1)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 1. maijā plkst. 10:51

Novembrī notikusī Zolitūdes traģēdija, kas paņēma 54 cilvēku dzīvības, ietekmējusi valsts nozīmes objektu celtniecību, piemēram, Gaismas pili, intervijā radio Baltkom sacīja valsts prezidents Andris Bērziņš.

"Mēs esam nonākuši līdz nepieļaujamai robežai un mums ilgi nāksies atskatīties, lai tas neatkārtotos. Katrā nacionālās drošības padomes sēdē šis jautājums tiek aktualizēts. Tas ir smags process, taču kaut kāda virzība notiek. Tagad vairāk skatās uz cilvēku drošību. Piemēram, Gaismas pili ekspluatācijā varēja nodot 2013.gadā, taču Zolitūdes dēļ tas tiks izdarīts krietni vēlāk. Kontrole kļuvusi nopietnāka," sacīja Bērziņš.

Pēc prezidenta vārdiem, traģēdijas izmeklēšanas process lēnām, taču tomēr uz priekšu virzās.

"Ticu, ka īstie vainīgie saņems sodu. Tas varētu notikt aptuveni rudens pusē. Šī nelaime satrieca visus. Ceru, ka nākotnē mēs būsim uzmanīgāki. Neaizmirst visu, dzenoties pēc naudas," piebilda Bērziņš.

Komentāri 1
Jautajumspirms 4 gadiem
Jau ilgus gadus tiek runāts, ka strādāt pa 24 stundām nav normāli. Ir Eiropas Savienības noteikumi, regulas, kas aizliedz nodarbināt darbiniekus ilgāk par 12 stundām. VUGD nodarbina pa 24,5 stundām. To gan negrib ne viens redzēt un dzirdēt. Gaida, kad notiks kaut kas līdzīgs Zolitūdes traģēdijai 21.novembrī 2013.gadā. Kad pārguruši darbinieki glābšanas vieta kaut ko sagraus, nepareizi izdarīs un boja ies cilvēki. Kam tas ir vajadzīgs? Gribam būt gudrāki par Eiropas Savienības regulam, kuras rakstītas ar asinīm? Kur skatās Valsts darba inspekcija? Kur skatās Iekšlietu ministrija? Kur skatās tauta? Kur skatās valdība?