Dimants: Latvija spēj piedāvāt kvalitatīvu produktu krievu valodā (VIDEO), Mixnews.lv

Dimants: Latvija spēj piedāvāt kvalitatīvu produktu krievu valodā (VIDEO)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 4. maijā plkst. 11:12

Latvija spēj piedāvāt kvalitatīvu, konkurētspējīgu produktu informatīvi-dokumentālo raidījumu jomā krievu valodā, komentējot jautājumu par kopīgu Baltijas valstu kanālu veidošanu, intervijā portālam Mixnews.lv sacīja Nacionālās plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ainārs Dimants.

Viņš atzina, ka, sadarbojoties visām trim Baltijas valstīm, šo projektu var īstenot.

"Šajā jomā es noteikti paredzu, ka mēs varam būt konkurētspējīgi, jo varam veidot alternatīvu skatījumu uz to, kas notiek gan Baltijas valstīs, gan arī ārpus tām. Izklaides raidījumus – filmas, seriālus, šovus - gan būs jāiepērk, jo diez vai mums būs kapacitāte Baltijas valstīs tos ražot. To mēs nevaram atļauties kā atsevišķa valsts, jo fiskālā telpa uzliek savus ierobežojumus, bet es domāju, ka kopā ar [citām Baltijas valstīm] un ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu mēs sabiedrisko mediju projektu noteikti varam īstenot," norādīja Dimants.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Latvijas Televīzija (LTV) iecerējusi veidot kopīgu Baltijas valstu telekanālu krievu valodā, kurā pārraidītu ziņas un Ukrainā, Krievijā ražotus seriālus "bez propogandas".

Iecere paredz, ka 16 stundas no raidlaika aizņemtu "iepirktais saturs", proti, Ukrainā un Krievijā ražoti seriāli un filmas, kuros nebūtu "tik daudz kara tēmas", kā arī propogandas. Pārējā laikā tiktu raidītas lokālās ziņas, piemēram, "Rīta panorāma", kas Latvijā vēstītu par mūsu valstij svarīgajiem notikumiem, Igaunijā un Lietuvā attiecīgi par šo valstu aktualitātēm. Vienas varētu būt kopīgās - visu triju Baltijas valstu - ziņas.

Atgādinām, ka aprīļa sākumā NEPLP pieņēmusi lēmumu uz trim mēnešiem ierobežot TV kanāla "Rossija RTR" retranslāciju Latvijā. Kā intervija portālam Mixnews.lv skaidroja NEPLP priekšsēdētājs, galvenais iemesls, kāpēc tika nolemts ierobežot "Rossija RTR" retranslāciju Latvijā, ir kara propaganda un naida kurināšana.

Foto: mixnews.lv

Komentāri