Dombrovskis: Rakstīsim - euro, sacīsim - eiro, Mixnews.lv

Dombrovskis: Rakstīsim - euro, sacīsim - eiro (3)

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 1. februārī plkst. 11:38

Bulgārija un Grieķija panākušas, lai uz eiro banknotēm Eiropas vienotās valūtas nosaukums tiktu rakstīts viņu valodās. Latvija tomēr nobalsoja par uzrakstu euro, nevis eiro.

Kā intervijā MIX TV paskaidroja premjerministrs Valdis Dombrovskis, saskaņā ar Eiropas Savienības(ES) regulām, oficiālajos dokumentos tiks lietots vārds euro.

"Eiro banknotes tiek veidotas pēc vienota dizaina, attiecīgi arī valūtas nosaukums tiek izrunāts saskaņā ar ES regulu. Tas nozīmē, ka eksistē valūtas oficiālais nosaukums – euro, kuru mēs izmantojam oficiālajos dokumentos. Sadzīvē mēs, protams, lietosim vārdu eiro, kas atbilst latviešu valodas gramatikai," norādīja premjerministrs.

Atgādināsim, ka ceturtdien Saeima galīgajā lasījumā pieņēma eiro ieviešanas likumu, kas regulēs lata un eiro vienlaicīgas apgrozības periodu, abu valūtu paralēlās atspoguļošanas periodu, skaidrās naudas nomaiņu pret eiro un citus jautājumus. Eiro ieviešanas mērķa datums Latvijā ir 2014.gada 1.janvāris.

foto: eiro.lv

Komentāri 3
VARIANTSpirms 6 gadiem
Kad brauksiet uz Europas galvaspilsētu Brusselsi, ņemiet vairāk euru līdzi. Bet ja laidīsies pretējā virzienā uz Moskvu? Jeb uz Vilniusu?

Izskatās, ka jāpārskata visa latviešu valodas gramatika atbilstoši pislētu un visādu citu ģeogrāfisku objektu "eksistējošiem oficiālajiem nosaukumiem". Gadus divdesmit nāksies pieradināt sevi, bet vēlāk būs jau labi! :))))
sinusspirms 6 gadiem
Masoni, ilumināti, scientisti, krišnaīti... visur vieni vienīgi māži! Kad beidzot cilvēki sāks domāt ar galvu? Pārdots ir viss, bet ne jau Eiropai vai ASV... Pārdotas ir dvēseles, velnam! Tuvākmīlestība, saimnieciska attieksme, godīgums - tās ir vakardienas vērtības šodienas Latvijā! Vēl tikai Sorosu atliek piesaukt, un paraudāt par laikiem, kad desu tikai zem letes varēja dabūt!
Dacepirms 6 gadiem
Nu viss ar dievu neatkarīgā Latvija no 2014. gada 1 janvāra. lai tev vieglas smiltis neatkarīgā baltu valsts . apglabāja tavu neatkarību valsts vīri un pārdeva Eiropai un ASV masoniem.