Ceļu būvētājs: Slikto ceļu dēļ Latvijas ekonomika zaudē pusmiljardu latu gadā, Mixnews.lv

Ceļu būvētājs: Slikto ceļu dēļ Latvijas ekonomika zaudē pusmiljardu latu gadā (1)

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 4. februārī plkst. 12:03

Slikto ceļu dēļ Latvijas tautsaimniecība ik gadu cieš ievērojamus zaudējumus, kas varētu sasniegt pat 500 miljonus latu, intervijā radio Baltkom rīta raidījumā teica apvienības "Latvijas ceļu būvētājs" izpilddirektors Zigmārs Brunavs.

"Mūsu nozares lielākā problēma, protams, ir autoceļu fonda likvidācija. No akcīzes nodokļa un transporta līdzekļu nodevas pagājušajā gadā tika iekasēti 327 lati, bet tikai 10% tika atvēlēti ceļu nozarei. Ar to pietiek tikai sniega tīrīšanai, sāls kaisīšanai un dažu bedrīšu remontam," teica Brunavs.

Pēc viņa vārdiem, no šiem nodokļiem ceļu remontam vajadzētu atvēlēt 80%, taču sobrīd kilometri brūk daudz ātrāk nekā tie tiek remontēti.

фото

"Lieta jau nav tikai braukšanas apstākļos uz ceļiem. Ceļi – tā ir valsts asinsrites sistēma. Mēs sliktu ceļu stāvokļa dēļ zaudējam vairāk nekā 500 latus gadā. Slikto ceļu dēļ pārvadātāju kustība ir lēnāka, automašīnu uzturēšana izmaksā dārgāk, līdz ar to transporta uzņēmums piestādīs, piemēram, piena kombinātam lielāku rēķinu. Un tas, savukārt, atspoguļojas uz produkta cenu," norādīja apvienības vadītājs.

Kā iepriekš rakstīja portāls Mixnews, šonedēļ ceļu nozares pārstāvjiem plānota tikšanās ar premjerministru Valdi Dombrovski, kuras laikā viņi iesniegs savus priekšlikumus un aicinās premjerministru aktīvāk cīnīties par eiropas finansējumu ceļu uzturēšanai. Ja nesekos attiecīga reakcija, ceļu nozares pārstāvji gatavi rīkot protesta akcijas Rīgā un Briselē.

foto: mixnews.lv, finobzor.com.ua

Komentāri 1
jutapirms 6 gadiem
Celu buuvnieki pastaaviigi ir tikai naudu kaasusi no tautas kurai veel jaamaksa par salauztajiem speekratiem , buutu labak iemaaciijusies asvaltu izgatavot un to nezagt.