"Zemnieku saeima": Jāpanāk, lai atbalsts mūsu laiksaimniekiem nebūtu zemāks par Rumānijas līmeni (AUDIO), Mixnews.lv

"Zemnieku saeima": Jāpanāk, lai atbalsts mūsu laiksaimniekiem nebūtu zemāks par Rumānijas līmeni (AUDIO)

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 5. februārī plkst. 18:11

Premjerministram Valdim Dombrovskim (V) Briselē ir jācīnās par to, lai Latvija nebūtu zemāka par Rumānijas līmeni, intevijā portālam "lat.mixnews.lv" paziņoja biedrības "Zemnieku saeima" vadītāja Maira Dzelzkalēja.

фото

"Mūsu pozīcija nav mainījusies. Tagad ir uzdevums tiešmaksājumu izlīdzīnāšanu dabūt maksimāli tuvu 2014. gadam. To arī mums apliecināja ministru prezidents Valdis Dombrovskis, un tagad viņam ir jācīnās, lai mēs nebūtu zemāk par Rumānijas līmeni. Tas jau ilgāko laiku izkristalizējies, ka Baltija varētu tikt pievilkta klāt pie Rumānijas. Bet diemžēl, ņēmot vērā pašreizējo finansiālo situāciju, izskatās, ka virs Rumānijas mēs netiksim, bet līdz šim arī nebija tāda piedāvājuma, lai mūs pilnībā izlīdzinātu ar Rumāniju. Tas arī ir valsts pozīcija, tas, kas premjeram "kabatā". Nākamais piedāvājums būs ceturdien pēcpusdienā, un tad arī sarunas sāksies. Šāda ir šī pozīcija, un kamēr tas nav atrisināts, Latvija nevar piekrist budžetam," pāstāstīja Dzelzkalēja.

Dzelzkalēja atturējās komentēt to, vai Dombrovskis ir apņēmies šim mērķim likt lietā Latvijas veto tiesības gadījumā, ja budžeta balsojumā netiks piedāvāts lauksaimniekiem izdevīgs piedāvājums. Viņa uzsvēra, ka tagad vissvarīgakais ir šo budžetu pieņemt.

"Tā kā ir ļoti liela vēlme vispār šo budžetu pieņemt, šobrīd neviena no Eiropas valstīm publiski nesaka, ka viņi brauc ar veto, visi brauc ar domu vienoties. Es pieņēmu, ka visiem premjeriem kabatā veto tiesības būs, bet visi cer, ka neviens tos neizmantos," norādīja Dzelzkalēja.

Prognozējot iespējamos akcijas rezultātus, Dzelzkalēja atzīmēja, ka visi resursi pašreiz ir ieguldīti protestu akcijās, kuras patlaban notiek, un tikai pēc to noslēgšanās varēs analizēt rezultātus un domāt par talāko rīcību.

Kā ziņoja portāls Mixnews, lai pievērstu sabiedrības un politiķu uzmanību zemniekus diskriminējošai situācijai saistībā ar nevienlīdzīgajiem tiešmaksājumiem, šodien Baltijas valstu lauksaimnieku organizācijas rīko simbolisku "Baltijas ceļu" ar ugunskuru dedzināšanu maģistrāles "Via Baltica" pievadceļos.

Atgādinām, ka pērn Baltijas lauksaimnieki rīkoja līdzīgu protesta akciju, sponsorējot padomju laika traktora braucienu maršrutā Tallina-Brisele. Traktors uz Briseli devās 12.novembrī, galapunktā ieradās 22.novembrī un bija galvenais objekts Baltijas valstu lauksaimnieku rīkotajā protesta akcijā, kurā piedalījās apmēram 100 cilvēku.

Foto: knews.kg, bnn-news.ru, vesti.ru

Komentāri