Valsts prezidents: Eiro ieviešana nav pietiekami plaši skaidrota sabiedrībai (VIDEO), Mixnews.lv

Valsts prezidents: Eiro ieviešana nav pietiekami plaši skaidrota sabiedrībai (VIDEO) (1)

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 7. februārī plkst. 14:40

Latvijas pievienošanās eirozonai un atteikšanās no savas valūtas ir ļoti sarežģīts jautājums, kuru nepieciešams detalizēti skaidrot sabiedrībai, lai izvairītos no sasteigtiem un virspusējiem viedokļiem. Tā intervijā portālam mixnews.lv teica valsts prezidents Andris Bērziņš.

"Mans uzskats ir, ka ir nepietiekami izskaidroti šie jautājumi dažādām cilvēku grupām - ko tas īsti nozīmē," sacīja prezidents, norādot, ka tas ir ļoti sarežģīts jautājums, kura vispusīga apspriešana noteiktu prasītu vairāk laika. Nav pareizi brīdī, kad mūsu valstī pienācis iepriekš plānotais eiro ieviešanas brīdis, gaidīt plašu sabiedrības izpratni un kompetentus lēmumus par turpmāko monetārās politikas kursu, uzskata Bērziņš.

Prezidents pozitīvi atsaucās uz nesenajā Lielbritānijas premjerministra Deivida Kamerona runā par Lielbritānijas turpmāko dalību Eiropas Savienībā (ES) minētajiem apsvērumiem, kurus varētu attiecināt arī uz Latvijā aktuālo diskusiju par eiro ieviešanu vai atlikšanu.

"Šis jautājums - būt vai nebūt Anglijai Eiropas Savienībā, kā viņš ir pacēlies - ir svarīgs [nosacījums], lai būtu ilgs laiks, pēc viņa uzskata - vismaz četri gadi, lai visi cilvēki pilnībā saprastu par jautājumu, ko tas nozīmē kopumā, ko tas nozīmē viņiem, un tad pieņemt lēmumu," norādīja Bērziņš.

Atgādināsim, ka Kamerons iepriekš vairākkārtīgi atliktajā runā referendumu par Lielbritānijas turpmāko dalību ES rīkot tikai pēc nākamajām vēlēšanām - līdz 2017.gada beigām.

Savukārt, Latvijā pēdējā laikā aktualizējusies diskusija par nepieciešamību rīkot referendumu, lai pilsoņu kopums paustu savu viedokli par atteikšanos no savas valūtas un pievienošanos ES vienotās valūtas zonai.

Kā jau ziņoja portāls mixnews.lv, vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki nosūtījuši vēstuli valsts augstākajām amatpersonām, lūdzot atlikt valsts virzību uz eiro un rīkot tautas nobalsošanu par lata saglabāšanu vai aizstāšanu ar eiro.

Foto: mixnews.lv

Komentāri 1
qIyIAviKHeBpirms 5 gadiem
We did allow multiple suisbsmions. One solicited writer made it into the book on the strength of his second story. Several solicited writers submitted multiple stories and failed to make it in. Five solicited writers were accepted only after they resubmitted retooled stories. Being solicited helps a great deal statistically, but you're absolutely right, it's far from a guaranteed sale.