Ušakovs: Rīdzinieki par apkuri varēs norēķināties ar izlīdzinātajiem maksājumiem (VIDEO), Mixnews.lv

Ušakovs: Rīdzinieki par apkuri varēs norēķināties ar izlīdzinātajiem maksājumiem (VIDEO) (1)

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 13. februārī plkst. 15:10

Pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" no pirmdienas, 18.februāra, piedāvās rīdziniekiem apkures rēķinu segšanai sistēmu, kas līdzinās izlīdzinātajiem maksājumiem, proti, četru mēnešu apkures rēķinus daļēji varēs segt vasaras laikā, šodien preses konferencē pastāstīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

"Šoreiz uzņēmums "Rīgas namu pārvalnieks" piedāvās rīdziniekiem (saviem klientiem) sistēmu, kuru var pielīdzināt izlīdzinātajiem maksājumiem. Tas nozīmē, ka apkures rēķinus par četriem mēnešiem var sadalīt starp ziemas un vasaras mēnešiem. Proporcija 50/50 nozīmē, ka janvāri, februāri, martu un aprīli var sadalīt divās daļās; attiecīgi 50% apmaksāt kopā ar tekošiem rēķiniem un 50% - jūnijā, jūlijā, augustā un septembrī. Piedāvājums būs spēkā no nākamās nedēļas, no pirmdienas, un visi, kam ir problēmas savlaicīgi un pilnā apjomā apmaksāt apkures rēķinus var līdz apkures sezonas beigām atnākt uz jebkuru apmeklētāju pieņemšanas centru, kur strādā "Rīgas namu pārvaldnieka" speciālisti un noslēgt līgumu," pastāstīja Ušakovs.

Pēc viņa teiktā, ja šāds līgums tiks noslēgts, tad soda nauda par kavētiem maksājumiem netiks aprēķināta.

"Vienīgs ierobežojums ir tas, ka, ja cilvēks grib noslēgt tādu līgumu, kopējam parādam [par apkuri] jābūt ne lielākam par 200 latiem," uzsvera Ušakovs.

Viņš arī atgādināja, ka iespēja vienoties par parāda atmaksu un atbrīvoties no soda naudas rīdziniekiem tika piedāvāta līdz 31.decembrim. Šo iespēju kopumā izmantojuši 12 tūkstoši cilvēku par kopējo parādu summu 12 miljoni latu. Taču vairāk nekā puse parādnieku ar "Rīgas namu pārvaldnieku" mierizlīgumu nav noslēguši, un ilgstoši neapmaksātie rēķini pieauguši no 14 līdz 15 miljoniem latu.

Vienlaikus "Rīgas namu pārvaldnieks" norāda, ka šā gada janvārī uzlabojusies maksājumu disciplīna un rīdzinieki rēķinus apmaksā 86% apmērā, salīdzinot ar 70% 2012.gadā. Situācija gan varētu mainīties, jo februārī apkures rēķini, visticamāk, būs vēl lielāki.

Foto: mixnews.lv, poisk-podbor.ru

Komentāri 1
YUDDHTeMoLVBuralzpirms 5 gadiem
This is crystal clear. Thanks for tkanig the time!