Tiesa Ušakovam uzliek sodu – 50 eiro (Papildināts), Mixnews.lv

Tiesa Ušakovam uzliek sodu – 50 eiro (Papildināts)

фото

Ekskluzīvi | 2015. gada 5. janvārī plkst. 13:07

Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam (SC) saistībā ar aģitācijas noteikumu pārkāpumu piemēroja 50 eiro naudas sodu.

Šis nolēmums vēl gan ir pārsūdzams desmit darba dienu laikā.

Iepriekš Ušakovs radio Baltkom pauda, ka grasās pārsūdzēt lēmumu, ja tas būs viņam nelabvēlīgs.

"Runa nav par to – esmu vai neesmu gatavs samaksāt, runa ir par to, ka es rīkojos saskaņā ar likumu, kas saka, ka jebkuram Latvijas iedzīvotājam ir tiesības aicināt balsot par noteiktām partijām savos personiskajos profilos sociālajos tīklos. Es apzināti aicināju cilvēkus balsot par „Saskaņu”, jo man uz to bija tiesības, bet man, protams, glaimo, ka manu profilu mēģina pielīdzināt masu saziņas līdzekļiem," teica Ušakovs.

Lēmumu pārsūdzēt spriedumu Ušakovs pēc nolēmuma paziņošanas apliecināja mikroblogošanas vietnē "Twitter", uzsverot, ka "tiesas apzināti vai neapzināti radītais precedents ir ārkārtīgi bīstams, jo pašlaik sodīt var pieprasīt visus, kas 2014.gada 3. un 4.oktobrī sociālajos tīklos aicinājuši balsot par kādu no partijām".

Jāatgādina, ka Valsts policija (VP) iepriekš noformēja administratīvā pārkāpuma protokolus Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (V) un Ušakovam par aģitācijas kārtības pārkāpšanu.

Straujumai tiesa noteica 50 eiro naudas sodu.

Komentāri