Deputāts: Nākamgad sabiedriskā transporta biļešu cenas var arī samazināties, Mixnews.lv

Deputāts: Nākamgad sabiedriskā transporta biļešu cenas var arī samazināties

фото

Ekskluzīvi | 2015. gada 20. janvārī plkst. 13:08

Braukšanas maksas paaugstināšanu Rīgas sabiedriskajā transportā ir rūpīgi aprēķinājuši Rīgas Satiksmes speciālisti. To radio Baltkom pastāstīja Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks. Pēc viņa teiktā, nav izslēgts, ka nākamgad biļešu cenas samazināsies.

"Brauciena pašizmaksa, kuru izrēķināja Rīgas Satiksme, ir viens eiro un 17.5 eiro centi. Patlaban mēs turpinām nopietni strādāt ar valdību, lai valdība pildītu visas saistības sakarā ar visu Latvijas iedzīvotāju pārvadāšanu Rīgas sabiedriskajā transportā. Ir sarunas par to, ka tas kļūs iespējams nākamgad, pārskatot Rīgas iemaksas pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā, bet tās pagaidām ir tikai sarunas," atklāja Baraņņiks.

Jāatgādina, ka, ņemot vērā, ka valdība tā arī nav piekritusi sadarboties ar Rīgas domi pilsētas sabiedriskā transporta finansēšanā, kā arī to, ka ir traucēts piemērot atšķirīgus apmaksas noteikumus rīdziniekiem un nerīdziniekiem, no šī gada 1.februāra stāsies spēkā jaunas biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā.

Pēc "Rīgas satiksmes" izmaksu aprēķiniem, jaunā pilnās biļetes cena Rīgas sabiedriskajā transportā no februāra būs 1,15 eiro. Tas nozīmē, ka ikvienam cilvēkam, kurš neietilpst kādā no pasažieru kategorijām, kam dome noteikusi atlaides, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas biļete maksās 1,15 eiro. Savukārt, pērkot biļeti pie transporta vadītāja, tā maksās divus eiro.

Komentāri