Aģitatori pret biļešu cenu paaugstināšanu biedē ar atlaidēm "tikai krievvalodīgajiem", Mixnews.lv

Aģitatori pret biļešu cenu paaugstināšanu biedē ar atlaidēm "tikai krievvalodīgajiem" (1)

фото

Ekskluzīvi | 2015. gada 29. janvārī plkst. 13:43

Aktīvisti, kas organizē protestu pret biļešu cenu paaugstināšanu Rīgas sabiedriskajā transportā 1. un 2.februārī, izmanto galēji nacionālistisku retoriku. Tā sociālajā tīklā "Facebook" paziņoja Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Viņš piebilda, ka izprot galvaspilsētas iedzīvotāju vēlmi protestēt, taču vēlreiz atkārtoja, ka atsevišķām sociālajām grupām, piemēram, studentiem, biļešu cenas nemainīsies.

"Nevienam normālam cilvēkam nevar patikt cenu paaugstināšana. Pat, ja tā ir argumentēta.

Studiju gados es pats ne vienmēr maksāju par braucienu, jo ne vienmēr visam pietika naudas. Un labi varu iedomāties situāciju, ka jaunībā es, droši vien, labprāt protestētu pret cenu paaugstināšanu sabiedriskajā transportā.

Taisnību sakot, te gan jāatzīmē, ka studentiem Rīgā nekas nemainās un cena saglabāta iepriekšējā līmenī – 30 centu par braucienu.

Tomēr šajā situācijā protests ir dabiska vēlme.

Tiesa, ir viens "bet". Tie, kas pašlaik aģitē par protestiem, piemēram, 1.vai 2.februārī, izmantos, tostarp, galēji nacionālistisku retoriku. Piemēram, savā preses relīzē viņi uzdod jautājumu – "vai iespējams, ka drīzumā bezmaksas biļetes būs tikai krievvalodīgajiem?"

Kā un kādā veidā paust savu attieksmi pret Rīgas domes lēmumiem – tās ir ikviena brīvas izvēles tiesības. Taču, to darot, ņemiet vērā arī tādu faktoru – konkrēti šos protestus organizē cilvēki, kuri pat sociālajos un ekonomiskajos jautājumos pūlas savstarpēji sarīdīt latviešus un nelatviešus," uzrakstīja Ušakovs.

Jāatgādina, ka sociālā tīklā "Facebook" izveidotās lapas "Pret Rīgas domes cenu paaugstināšanu Rīgas sabiedriskajā transportā" pārstāvji aicina iedzīvotājus 1.februārī vai 2.februārī ignorēt un neizmantot SIA "Rīgas satiksme" (RS) transportlīdzekļus.

Komentāri 1
albertspirms 4 gadiem
es zinu tikai divus latviski runājošus Rīgā - V.V. Freiberga un Streips- pārējie VISI ir arī krieviski runājoši - vairumā tikai krieviski.