Sociologs: Latvijas prezidents sasniedzis neopupularitātes augstāko punktu, Mixnews.lv

Sociologs: Latvijas prezidents sasniedzis neopupularitātes augstāko punktu (2)

фото

Ekskluzīvi | 2015. gada 10. martā plkst. 13:06

Latvijas prezidenta Andra Bērziņa darba vērtējums ir sasniedzis augstāko nepopularitātes punktu – tik zems viņa reitings nav bijis vēl ne reizi, kopš Bērziņš stājies prezidenta amatā. Tā radio Baltkom atklāja sociologs, Latvijas fakti direktors Aigars Freimanis.

Pēc viņa teiktā, pašreizējā prezidenta reitinga kritumam ir vairāki iemesli.

„Pirmais iemesls ir visnotaļ pamanāms. Pēc svētkiem sākās gaidāmo prezidenta vēlēšanu apspriešana un tika pārrunāti kritēriji par to, kādam jābūt cilvēkam, kas pretendē uz šo amatu. Viedokļi, kurus Bērziņam veltīja eksperti, bija visnotaļ kritiski. Bija arī atklāti paziņojumi, ka, ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, prezidenta amatā jābūt cilvēkam, kas ir aktīvāks, dinamiskāks, kas zina valodas un ir autoritāte. Daudz kas no iepriekš uzskaitītā Bērziņam nav,” pastāstīja Freimanis.

Tāpat sociologs uzskata, ka Bērziņa reitingu negatīvi ietekmēja arī eksprezidenta Valda Zatlera kritika.

„Zatlers sniedza asu interviju, kurā negaidīti kritizēja pašreizējo prezidentu, pie tam nosaucot viņu vārdā, tādejādi pārkāpjot dažu nerakstītus likumus. Vaira Vīķe-Freiberga, izmantojot popularitāte starptautiskajā arēnā, arī varētu kaut ko pateikt, taču viņa nesaka tik atklāti,” norādīja Freimanis.

Sociologs pieļauj iespēju, ka Bērziņš nekandidēs uz prezidenta amata otro termiņu, lai saglabātu savu reputāciju. Pēc Freimaņa vārdiem, pašreizējais prezidents ir “iracionāls cilvēks”.

“Kad valstī valda trauksmes atmosfēra, kas saistīta ar ģeopolitisko krīzi, salīdzinājumā ar kolēģiem no Lietuvas un Igaunijas mūsu prezidents neizskatās kā uzvarētājs. Viņš klusē, ietur pauzi, nevar saprast, vai viņam ir viedoklis vai nav. Pārsvarā izsakās ārlietu ministrs un premjerministre. Latvijas nostājas trūkums starptautiskajā arēnā ir manāms,” uzskata sociologs.

Jāpiebilst, ka, balstoties uz Latvijas faktu aptauju, februārī Bērziņa darbību negatīvi vērtēja 47.4%. Janvārī prezidenta darbu negatīvi vai drīzāk negatīvi vērtēja 39.5% aptaujāto.

Komentāri 2
jjpirms 3 gadiem
Mēs esam nelaimīga tauta, jo ar prezidentiem mums tiešām nav paveicies, daži jūsmo par Freibergu, bet ...
..pirms 3 gadiem
neopupularitātes ?????