Latvijas eksperte: Krievijā jālikvidē prezidenta amats, Mixnews.lv

Latvijas eksperte: Krievijā jālikvidē prezidenta amats (10)

фото

Ekskluzīvi | 2015. gada 11. martā plkst. 13:06

Krievijas prezidents Vladimirs Putins būtu jāatstādina no prezidenta amata un jānodod tiesas rokās, turklāt sadarbībā ar Rietumu ekspertiem būtu nepieciešams mainīt un pieņemt jaunu Krievijas Konstitūciju, kurā nebūs ietverts prezidenta amats. Tā uzskata juridisko zinātņu doktore, Valsts drošības komitejas zinātniskās izpētes komisijas priekšsēdētāja vietniece juridiskās zinātnes jautājumos Kristīne Jarinovska.

Izmantojot šo un citas metodes, varēs novērst karu Eiropā, atklāja eksperte intervijā laikrakstam „Vesti segodņja”.

фото

„Krievijas sabiedrībai jāsaprot, ka tā pieļāvusi kļūdu. Ir izvēlēts prezidents, ka ievelk valsti avantūrā. Jā, līdz nākamajām prezidenta vēlēšanām vēl trīs gadi. Taču arī noskaņojums sabiedrībā nemainās vienā acumirklī,” skaidro Jarinovska.

Pēc viņas teiktā, palīdzēt „masām saprast, ka valsts virzās nepareizā virzienā” vajag elitei – cilvēkiem, kurus visvairāk skāra ekonomiskās sankcijas tāpēc, ka viņi bieži atpūšas ārzemēs, Rietumos viņiem ir nekustamais īpašums un starptautisks bizness.

фото

„Protams, es nerunāju par apvērsumu vai kādām citām brutālām metodēm. Ja sabiedrība būs gatava pārmaiņām ātrāk, tad pastāv impīčmenta procedūra,” uzskata zinātniece.

Jarinovska pieļauj, ka pēc Putina atstādināšanas un tiesāšanas Krievijai jāpārtop par parlamentāro republiku. Kā stimulu tādām jaunām vēsmām Krievijas politiskajā sistēmā viņa piedāvā manipulēt ar sankcijām.

„Tiks atrunāti noteikti noteikumi, uz kuru pamata sankcijas varētu tikt atceltas. Pašreizējā varas vertikāle Krievijas vadībā arī ir tā augsne, kurā rodas imperiālas tendences. Ir bezjēdzīgi panākt Putina atstādināšanu, ja pēc laika viņa vietā nāks tādas pats politiķis,” uzskata Jarinkovska.

Juriste domā, ka krievi pašai sapratīs, kas viņiem ir labāk.

„Ticams, ka sākumā būs apvainošanās. Taču krieviem jāsaprot, ka vienīgais sankciju iemesls – agresīvā viņu varas politika. Mūsdienu Rietumi – tas nav Hitlers, mēs nevēlamies iekarojumus. No tā, ka Krievija kļūs demokrātiska, pirmām kārtām, iegūs paši krievi,” uzskata Jarinkovska.

Foto: Prezidenta kanceleja, Twitter

Komentāri 10
ekspertspirms 4 gadiem
Hallo, lauku redzam? Varbūt tiksim ar savām problēmām galā un tad ķersimies pie Krievijas.
halopirms 4 gadiem
Man ir diametrāli pretējs uzskats. Reizi par visām reizēm visai pasaulei vajadzētu aizmirst par tādas Krievijas eksistenci vispār un neliktiem par to ne zinis. Neko viņiem nepārdot un neko no viņiem nepirkt, lai viņi tur vārās savā sulā un dzīvo kā prot. Kas tā par nemodi - bāzt degunu citu darīšanās? Liela, bagāta valsts, tiks pati galā. Būs spiesta strādāt pati un sevi apgādāt. Tagad visi tik dod Krievijai visu, pat bruņojumu, kuru beigu beigās krievs izmantos pret tiem pašiem devējiem. Uztaisīt mēmo blokādi uz kādu pusgadsimtu. Varbūt tad beidzot būs miers. Tagad - kā putins nošķaudās, tā visai pasaulei bikses pilnas. Kāds miers bija, šīs dienas, kad viņš bija pazudis. Nelikties ne zinis un viss. Un rūpēties pašiem par savu drošību...
Diemžēlpirms 4 gadiem
Šis nav vienīgais "EKSPERTES" būtību izpaudušais "domu grauds".
VIŅA DZĪVO DZIĻĀ, DZIĻĀ SAVU IEDOMU PASAULĒ. vIŅAS EKSTRĒMISKIE UZSKATI, JA TIE STARPTAUTISKI TIKTU ŅEMTI VĒRĀ (paldies Dievam tas nekad nenotiks, jo daudzu valstu vadītāju rīcībā ir patiesi situāciju modelēt spējīgi analītiķi, nevis histēriskas ar tieksmi uz ekstrēmismu un sīku iekšēju intrigu vērpšanas ģenerēšanu tendētas personas) TAD TAS VISDRĪZĀK NOVESTU PIE K O D O L K A R A!
Viņas "idejas" attiecībā uz Krieviju ir tik pat stulbi ekstremālas kā izteikumi salīdzinājumā, ka mēs rīt veiksim pāris dienu pasākumus Irānas reliģiskā līdera vai v-sts vadītāja nomaiņai!!!!!!!!!!
Šāda persona, ja ieņem kaut cik noteicošu lomu, var būt attiecīgā nozarē vienkārši bīstama un destruktīva.
Tad jau mazāk bīstami varētu būt primātu būrī ievietot lielvalstu prezidentu "sarkanos čemodāniņus".
Tur vismaz ir izredzes, ka sadauzīs un nevis nospiedīs VAJADZĪGĀS PODZIŅAS (pēc kā Cilvēcei Zeme uz ilgākiem laikiem pateiks atā, atā...)