Rīgas ielās atkal pieķer mežacūkas, kas meklē ēdienu (FOTO), Mixnews.lv

Rīgas ielās atkal pieķer mežacūkas, kas meklē ēdienu (FOTO) (2)

фото

Ekskluzīvi | 2015. gada 12. martā plkst. 10:42

Aculieciniekiem atkal izdevies nofotografēt mežacūku saimi Juglas rajonā. Naktī uz ceturtdienu mežacūkas mierīgi pastaigājās pa Brīvības gatvi pie tramvaju sliedēm.

Iespējams, tā ir jau iepriekš redzētā ģimene, kas šķērsoja Brīvības ielu.

Tājā pašā laikā Rīgas mērs Nils Ušakovs sociālajā tīklā Facebook paziņoja, ka mežacūkas, pēc Rīgas domes speciālistu teiktā, tiešām dzīvo Juglas rajonā un, meklējot ēdienu, migrē no meža pie Bābelītes uz Biķernieku mežu un atpakaļ. Pēc mēra teiktā, pienākot pavasarim, mežacūkas pārstās staigāt pa ielām un klusi sēdēs mežā.

“Cilvēkiem tās nav bīstamas, bet, protams, ar noteikumu, ka ar mežacūkām nemēģina iepazīties tuvāk. Pilsēta teorētiski varētu tās izķert un aizvest uz citas pašvaldības teritoriju, taču nav fakts, ka to vietā neatnāks cita saime. Situācija ir tieši tāda pati kā ar bebriem,” paskaidroja Rīgas mērs.

Viņš norādīja, ka pats fakts, ka Juglā dzīvo mežacūkas, liecina par rajona labo ekoloģiju.

Jāatgādina, ka pirmo reizi mežacūkas tika manītas naktī no 24. uz 25.februāri.

Foto: delfi.lv

Komentāri 2
procesi notiekpirms 4 gadiem
sivēni aug... ēst gribās, Juglas un Berģu apkārtnes dzimtie krūmi tiek apbūvēti, kur lai paliek? Pirms gadiem, kad paplašināja trasi, tur arī tramīgi skraidīja un avārijas izraisīja gan cūķi, gan stirnas. Kur lai sadzimušie paliek - dodas pilsētā. Un vadībai nebūtu jāgaida nākamie metieni, bet normāli jāizmedī tie dzīvnieciņi. Un viss, nav ko te PR taisīt uz zvēriņiem, kam atņemti viņu krūmāji.
???pirms 4 gadiem
No Babītes uz Biķernieku mežu, pāri Daugavai, vai tad ar sabiedrisko transportu?