Ministrs: Ja Latvijā ieviesīs obligāto militāro dienestu, jaunieši aizbēgs uz ārzemēm, Mixnews.lv

Ministrs: Ja Latvijā ieviesīs obligāto militāro dienestu, jaunieši aizbēgs uz ārzemēm (3)

фото

Ekskluzīvi | 2015. gada 7. aprīlī plkst. 14:05

Ja Latvijā ieviestu obligāto militāro dienestu, tad jaunieši sāks aktīvi pamest valsti. Tā radio Baltkom sacīja aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

Viņš uzsvēra, ka obligātā militārā dienesta ieviešanas gadījumā armijai būs nepieciešams piesaistīt 80% jauniešu iesaucamajā vecumā, un tas neliekas reāli.

„Ja tiks pieņemts lēmums par obligāto militāro dienestu, jaunieši daudz ātrāk aizbrauks no Latvijas. Balstoties uz socioloģisko aptauju datiem, obligātajā militārajā dienestā vairāk ir ieinteresēti vecāki cilvēki. Tie jaunie cilvēki, kas vēlas dienēt armijā, iestāja Zemessardzes rindās, kur, kā mēs redzam, ir liels jauniešu skaists, kas ieradušies brīvprātīgi. Ja mēs tagad pateiksim, ka pēc skolas beigšanas jaunieši uz nenoteiktu laiku tiks iesaukti armijā, viņi var izlemt braukt uz Īriju. Armija vienmēr strādās profesionālāk, ja cilvēki tiešām ir tajā ieinteresēti. No tā būs daudz lielāks efekts, nekā no kādas sabiedrības daļas mākslīgas piesaistīšanas armijai,” teica Vējonis.

Jāatgādina, ka pirms tam aizsardzības ministrs marta beigās telekanālā LNT paziņoja, ka nākamgad varētu sākties militārās mācības Latvijas studentiem. Viņš informēja, ka ir uzdevis Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem izstrādāt sistēmu, kā iesaistīt studentus militārajās apmācībās. Plānots, ka nākamgad varētu notikt pirmās militārās nometnes brīvprātīgajiem studentiem. Pēc apmācības cikla pabeigšanas šie studenti saņemtu rezerves virsnieku pakāpes.

Komentāri 3
piddarspirms 4 gadiem
Mēs esam homosexu lietas turpinātāji un neparko nedienēsim!Ja kas,tad kopā ar Rinkēviču bēgsim uz ASV.
!pirms 4 gadiem
Ja mēs tā domāsim, tad drīz vīrieši pārvērtīsies par retu dabas aizsargājamo sugu!