Google tulkotājs Ukrainu sauc par "narkomānu valsti" (FOTO), Mixnews.lv

Google tulkotājs Ukrainu sauc par "narkomānu valsti" (FOTO)

фото

Ekskluzīvi | 2015. gada 27. aprīlī plkst. 13:07

Sociālajos tīklos izplatās Google tulkotāja skrīnšoti, kuros figurē frāze „Ukrainas valsts”. Vairāki sociālo tīklu lietotāji pamanījuši, ka, ievadot frāzi krievu valodā „наркоман**ое государство”, Google jebkurā valodā iztulko „Ukrainas valsts”.

фото

фото

Bijuši īpašu uzdevumu ministre elektroniskās pārvaldes lietās Ina Gudele, komentējot šo gadījumu, radio Baltkom atklāja, ka kaut ko tādu izveidot ir viegli. Pēc viņas teiktā, šī situācija ir informatīvā kara daļa, kuru izdevīgi sarīkot cilvēku grupai vai valstij, kas konfliktē ar Ukrainu.

„Tīri praktiski to paveikt ir iespējams, īpaši – ja tiek izmantots Google tulkotājs, jo Google piedāvā opciju tulkošanas uzlabošanai, kad jūs varat pievienot savu variantu. Es domāju, lai paveiktu ko tādu, ir nepieciešamas prasmes, un nedomāju, ka to paveicis viens cilvēks, drīzāk cilvēku grupa. Vienkāršiem interneta lietotājiem nav ne laika, ne vajadzības ar ko tādu nodarboties. Personīgi es uzskatu, ka šī situācija ir informatīvā kara daļa, kuru izdevīgi sarīkot cilvēku grupai vai valstij, kas konfliktē ar Ukrainu vai kurai Ukraina nepatīk. Tā var būt neliela cilvēku grupa un tai nav obligāti jābūt saistītai ar Krieviju,” uzskata Gudele.

фото

фото

Savukārt IT tehnoloģiju eksperts Degi Karajevs radio Baltkom norāda, ka šī situācija nav saistīta ar politiku. Pēc viņa teiktā, to varēja izdarīt Google darbinieks, lai tādejādi reklamētu Google.

„To visvieglāk ir izveidot cilvēkam, kas strādā ar šo sistēmu. Viņam vienkārši jāpārraksta tulkošanas vai meklēšanas noteikumi un parādās attiecīgais rezultāts. No patērētās enerģijas un iespēju skatu punkta, to vislabāk izdarīt „iekšējam” cilvēkam”. Ņemot vērā to, ka jebkura analītiska kompānija, kas nodarbojas ar drošības jautājumiem, apgalvo, ka kā minimums 70% elektronisko draudu nāk no iekšpuses, tad ticamāks variants ir tāds, ka to izdarījis Google darbinieks, nevis jebkurš cits cilvēks. Ja noņem politisko aspektu, tad pirmkārt, tas ir izdevīgi pašai Google. Kompānija tādā veidā reklamējas un pēc šādas informācijas parādīšanās medijos tūkstošiem cilvēku skries izmēģināt to frāzi, lai pēc tam smīkņātu par atbildi vai paustu sašutumu,” domā eksperts.

фото

Uz jautājumu par to, vai tas ir viegli paveicams, speciālists uzsver, ka to paveikt nevar kurš katrs.

„Tam viennozīmīgi ir nepieciešamas zināšanas darbā ar meklēšanas mehānismiem, Google meklēšanas sistēmu un tulkotāju. Ir jābūt noteiktām zināšanām un labiem laika resursiem,” norādīja Karajevs.

Viņš piebilda, ka šādi gadījumi nebūt nav unikāli. Kā piemēru vi;nš norādīja situāciju ar bijušo Latvijas premjeru Aigaru Kalvīti, kad, ievadot vārdu „cūka”, kā pirmo rezultātu Google rādīja politiķa fotogrāfiju.

Komentāri