Eksperts: Latvijai jāgatavojas bēgļu pūļiem, Mixnews.lv

Eksperts: Latvijai jāgatavojas bēgļu pūļiem (10)

фото

Ekskluzīvi | 2015. gada 30. aprīlī plkst. 13:07

Eiropas Savienībā (ES) neizbēgami tiks ieviestas bēgļu kvotas, un Latvijai nāksies rēķināties ar to, ka atbrauks daudz ārvalstnieku. Tādu viedokli radio Baltkom pauda bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns.

„Kvotas obligāti tiks ieviestas – bēgļu skaits palielinās, „Islāma valsts” saved savu reģionu kārtībā, miljoniem cilvēku bēg, un latvija nevar izbēgt no šo cilvēku pieņemšanas. Latvijas teritorija ir divreiz lielāka nekā Nīderlande, tur dzīvo 18 miljoni cilvēku, bet pie mums tikai divi,” skaidroja Jurkāns.

Jāpiebilst, ka Eiropas Komisija plāno ierosināt noteikt visā Eiropas Savienībā bēgļu kvotas, paziņoja EK prezidents Žans Klods Junkers.

Junkers arī mudināja dalībvalstis risināt nelegālās imigrācijas jautājumu, piešķirot vīzas ne tikai tiem, kuriem ir nepieciešama starptautiskā aizsardzība, bet arī ierobežotam skaitam cilvēku, kas Eiropā meklē darbu.

"Ja mēs neatvērsim durvis, pat ne daļēji, nevajadzētu būt pārsteigtiem, ka nelaimīgie no visas pasaules laužas iekšā caur logu," sacīja EK prezidents.

Latvijas Ārlietu ministrijā paziņoja, ka Latvija ir skeptiski noskaņota pret šādu ideju.

Komentāri 10
Skumjipirms 3 gadiem
Mūsu Valdībai tas ir izdevīgi.....
ottopirms 3 gadiem
Šis "eksperts" ir saucams par ekspertu tikai dāmu jautājumā...
nezinitispirms 3 gadiem
gribetu rakstinu ar dzilakiem skaidrojumiem, zurnalistiem vajag druscit piestradat pie rakstiem un paskaidrot mums- vienkarsiem lasitajiem kapec ir nosksnoti skeptiski bet nesaka kategorisku ne.