9.maijs Rīgā, Mixnews.lv

9.maijs Rīgā (3)

фото

Ekskluzīvi | 2015. gada 9. maijā plkst. 11:55

Rīgā šodien norisināsies vairāki pasākumi, kas veltīti Krievijā svinamajai "Uzvaras dienai" un nacisma sagrāvei, kā arī Otrā pasaules kara upuru piemiņai.

Visas dienas garumā tradicionālās svinības par godu nacisma sagrāvei Uzvaras parkā rīko biedrība "9.maijs.lv".

Plkst.10 plānota svinīga ziedu nolikšanas ceremonija pie pieminekļa. Tajā piedalīsies dažādu sabiedrisko organizāciju pārstāvji, vēstnieki un politiķi. Ceremonijas priekšgalā būs Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) un Latviešu strēlnieku 130.korpusa un latviešu partizānu brigāžu veterānu organizācijas priekšsēdētājs Alberts Pāže. Pēc tam sekos vēstnieku uzrunas. Savukārt Rīgas mēra uzruna plānota vakarā - ap plkst.19.

Pēc ziedu nolikšanas ceremonijas Uzvaras laukumā uzstāsies krievu tautas instrumentu orķestris "Slavjaņe" un koris "Lada".

Koncerta turpinājumā uzstāsies Rīgas jauniešu koris, bērnu deju kolektīvi "Akvarelis", "Solo" un citi, kā arī festivāla "Baltijas talanti" uzvarētāji - ansambļi, duets "Māsas Nagornovas" un Jūlija Paršina, kā arī Jeļenas Švilpes vokālās studijas mākslinieki.

Koncertu turpinās baltkrievu tautasdziesmu ansamblis "Nadzeja", slāvu kultūras biedrības "Harmonika" krievu dziesmu ansamblis "Harmonika", krievu tautasdziesmu un deju ansamblis "Kriviči", krievu dziesmu ansamblis "Ivuški", kā arī tautas deju ansamblis "Ivuška".

Speciālu programmu sagatavojusi grupa "Kugliev Family Band". Savukārt muzikālu drāmu "Uzvaras diena" demonstrēs Starptautiskās Baltijas akadēmijas deju skolas "Natali" mākslinieki un vokālisti Irina Utkina un Romāns Starodubcevs. Uz skatuves kāps arī Aleksandrs Kazakovs un grupa "DaBa".

Plkst.18.55 klātesošie ar klusuma brīdi pieminēs Otrā pasaules kara upurus. Savukārt plkst.20 Uzvaras parkā koncertēs serbu mūziķis Emīrs Kusturica ar savu orķestri "No Smoking Orchestra". Kusturica Rīgā uzstāsies par godu tradicionāli svinētajai Uzvaras dienai. Ap plkst.21 plānota grupas DDT uzstāšanās, kas arī speciāli ieradīsies Rīgā uz Uzvaras dienas svētkiem. Svinības Uzvaras parkā noslēgsies ar ikgadējo salūtu plkst.22.45.

VIDEOTRANSLĀCIJA IR NOSLĒGUSIES.

Komentāri 3
lolpirms 3 gadiem
nebiju domajis tik rupji
lolpirms 3 gadiem
ej nomirsti vatņik