Kultūras ministrija: Latvieši baidās no krievu valodas, Mixnews.lv

Kultūras ministrija: Latvieši baidās no krievu valodas

фото

Ekskluzīvi | 2015. gada 12. maijā plkst. 13:08

Jauna televīzijas kanāla krievu valodā izveide uztrauc daudzus latviešus. Tā radio Baltkom sacīja Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis.

фото

“Šajā situācijā ir vēl daudz atklātu jautājumu. Latviešu sabiedrība baidās no atbalsta krievu valodai Latvijas sabiedrībā, kas ar šo kanālu tiks nodrošināts. Viņi baidās no tā, ka valstī būs divvalodība. Protams, ka tas ir leģitīms arguments no latviešu puses. To, ka latvieši baidās no krievu valodas, zina katrs krievvalodīgais. Tad izriet nākamais jautājums krievvalodīgajiem – ko jūs esat darījuši, lai latvieši no jums nebaidās. Latvijā ir ļoti maz krievvalodīgo inteliģences pārstāvju, kas ir gatavi veidot dialogu valsts valodā. Domāju, ka tas tomēr ir mazākumtautības uzdevums,” domā Putnis.

Jāatgādina, ka martā nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sēdē pieņēma lēmumu par valsts SIA "Latvijas Televīzija" (LTV) trešās programmas krievu valodā izveidi.

Plānots, ka LTV trešā programma būs pieejama 2016.gada otrajā pusē un tās saturs tiks veidots krievu valodā, apraides teritorija būs visa Latvija. Vienlaicīgi iecerēts, ka tiek veidots "reģionālais logs" - reģionāli/vietēji veidota satura rādīšana Latgales iedzīvotājiem.

Komentāri