Iespējams, opozīcija iniciēs Straujumas demisiju, Mixnews.lv

Iespējams, opozīcija iniciēs Straujumas demisiju (2)

фото

Ekskluzīvi | 2015. gada 25. maijā plkst. 13:07

Opozīcija ir apvienojusies, lai aizstāvētu ekonomiskās krīzes ietekmē cietušo pensionāru intereses. Kā radio Baltkom teica Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas loceklis Andrejs Klementjevs, ja valdība pienācīgi nereaģēs, nāksies iniciēt premjerministres Laimdotas Straujumas demisiju.

фото

„To, kas pagājušajā nedēļā notika Ministru kabinetā, satrauca deputātus, jo solījums izstrādāt likumprojektu par valsts pensijām un kompensēt pensijas cilvēkiem, kas devās pensijā krīzes gados, ir atlikts uz ilgu laiku, un cilvēki, kurus tas skar (vairāk nekā 109 tūkstoši pensionāru), saprot, par ko es runāju – viņiem reālā pensija ir par 20% mazāka negatīvā koeficienta dēļ, skaidroja Klemetjevs.

Pēc viņa teiktā, tieši šī iemesla dēļ deputāti pirmo reizi apvienojās un uzrakstīja iesniegumu par ārkārtas sēdi, kurā skaidri teikts, ka steidzamā kārtā ir jānodod parlamentā likums par valsts pensijām ar konkrētu labojumu, kas attiecas uz kompensācijām un koeficientiem.

„Ja Ministru kabinets tos nenodos, mēs neizslēdzam premjerministres Laimdotas Straujumas demisijas procedūru,” teica Klementjevs.

Tāpat viņš piebilda, ka deputāti nav noteikuši konkrētu sēdes datumu, taču sacīja, ka to plānots sarīkot divu nedēļu laikā.

„Tas tāpēc, lai dotu Ministru kabinetam iespēju labot kļūdu,” uzsvēra Klementjevs.

Jāatgādina, ka valdība iepriekš vienojās Labklājības ministrijas izstrādātos grozījumus likumā "Par valsts pensijām" skatīt 2016.gada valsts budžeta izstrādes gaitā.

Komentāri 2
pensionārepirms 3 gadiem
Valdība gaida lai mazāk paliktu pensionāru,taču izmirs....................i naudiņa saglabāsies.
vecispirms 3 gadiem
jā,jā - nolīdzināt VISAS pensijas,kā tas bija sovjetijā - UN nebūs vairs NEVIENS kas maksās nodokļus!