Ziedoņdārzs un Grīziņkalna parks pēc rekonstrukcijas: Bradājamie baseini un trenažieri (FOTO, VIDEO), Mixnews.lv

Ziedoņdārzs un Grīziņkalna parks pēc rekonstrukcijas: Bradājamie baseini un trenažieri (FOTO, VIDEO) (3)

фото

Ekskluzīvi | 2015. gada 2. jūnijā plkst. 10:11

Apmeklētājiem atklāts Grīziņkalna parks un Ziedoņdārzs, kur iedzīvotājiem pieejamas tādas atpūtas un brīvā laika pavadīšanas iespējas kā bradājamie baseini, suņu pastaigu laukums ar vingrošanas elementiem un āra trenažieru zāle.

Kā informēja Rīgas domē, Ziedoņdārzā izbūvētas komunikācijas, rekonstruēta dārznieka māja, izbūvētas jaunas sabiedriskās tualetes, rekonstruēts bradājamais baseins, nobruģēti celiņi un tajos izbūvēts taktīlais segums vājredzīgajiem. Tāpat parkā ir marķētas velobraucēju joslas, uzstādīti jauni soliņi un rekonstruēti esošie, izveidots suņu pastaigu laukums ar vingrošanas elementiem, rekonstruēts bērnu rotaļu laukums, uzstādīts vēl viens jauns bērnu rotaļu laukums, atjaunots basketbola laukums, rekonstruēts parka apgaismojums, atjaunots zāliens visā parka teritorijā, veikta parka apzaļumošana, uzstādītas tūrisma norādes un tiks uzstādītas arī novērošanas kameras.

фото

Arī Grīziņkalna parkā izbūvētas komunikācijas, rekonstruēta dārznieka māja, saimniecības ēka, sabiedriskās tualetes un bradājamais baseins, atjaunotas atbalsta sienas un kāpnes, nobruģēti un asfaltēti celiņi, tāpat tajos izbūvēts taktīlais segums vājredzīgajiem, veikta estrādes laukuma atjaunošana un pilnīga apgaismojuma nomaiņa. Parkā arī uzstādīti jauni soliņi un rekonstruēti esošie, izveidots vingrošanas laukums - āra sporta zāle, uzstādīti dekoratīvie vīteņaugu režģi un arkas, atjaunots zāliens visā parka teritorijā, veikta parka apzaļumošana, izveidots suņu pastaigu-vingrošanas laukums, rekonstruēts bērnu rotaļu laukums un paplašināta tā teritorija, kā arī uzstādītas tūrisma norādes un tiks uzstādītas kameras.

фото

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) norāda, ka nu galvaspilsētā kļuvis par diviem sakārtotiem parkiem vairāk, kur atpūsties varēs jebkura vecuma iedzīvotāji un pilsētas viesi. Atklāšanas pasākumā viņš pateicās būvniekiem par ieguldīto darbu un iedzīvotājiem - par pacietību, sagaidot atjaunotos parkus.

фото

VAIRĀK FOTO ŠEIT.

Bez parku labiekārtošanas veikta arī četru ielu - Lienes ielas, Pļavas ielas, Zaķu ielas un Sparģeļu ielas - rekonstrukcija un deviņu ielu - Terēzes ielas, Alauksta ielas, Laboratorijas ielas, Vārnu ielas, Lauku ielas, Zvaigžņu ielas, Augšielas, Jāņa Asara ielas, Krāsotāju ielas - apgaismojuma rekonstrukcija.

Parki un ielas atjaunotas projekta "Grīziņkalna un tam pieguļošā Miera dārza teritorijas revitalizācija" gaitā. Projekta kopējās izmaksas ir 9,4 miljoni eiro, ierēķinot pievienotās vērtības nodokli. Pašvaldība piesaistījusi Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus 85% jeb 6,4 miljonu eiro apjomā no projekta attiecināmām izmaksām. Līgums slēgts ar izpildītājiem SIA "Tilts" un "Reaton".

Komentāri 3
123pirms 3 gadiem
Skaisti jau ir. galvenais, lai nepiečurā baseinus un nesalauž trenažierus.
Mairapirms 3 gadiem
Varētu sakārot kanālmalu pretim autoostai! Bail skatīties, kā tur izskatās!
Ahapirms 3 gadiem
Un izdemolets Miera parks,apzagts ..bernu laukums..kauns ..Nil