Eksāmena foto internetā: Skolēniem var anulēt darbu rezultātus, Mixnews.lv

Eksāmena foto internetā: Skolēniem var anulēt darbu rezultātus

фото

Ekskluzīvi | 2015. gada 2. jūnijā plkst. 13:09

Skolēniem, kuri sociālajos tīklos ievietoja matemātikas eksāmena fotogrāfijas, var anulēt darbu rezultātus. Tā intervijā radio Baltkom sacīja Izglītības kvalitātes valsts dienesta Licencēšanas un reģistru departamenta direktora vietnieks Ivans Jānis Mihailovs.

Viņš atklāja, ka par šo gadījumu ir sākta pārbaude.

„Pārbaude ir jau sākta. Obejktivitātes princips pieprasa izvērtēt situāciju iegūt paskaidrojumus no visām personām, kas piedalījās konkrētajā eksāmenā un kuras, iespējams, veikušas minēto pārākpumu. Iespējams, ka komisija nolems, ka skolēnu darbi (runa ir par skolēniem, kas publicēja eksāmena foto) netiks ieskaitīti. Iespējams arī otrs variants – skolēniem var neieskaitīt daļu darba. Savukārt ja eksāmena novērotāji vai pedagogi ir kaut ko pārkāpuši, tiks izteikts rājiens darba devējiem,” skaidroja Mihailovs.

Jāatgādina, ka vairāki skolēni sociālajos tīklos "Facebook" un "Twitter" bija izvietojuši, iespējams, sava matemātikas eksāmena darba fotogrāfijas, pastāstīja Valsts izglītības satura centrā (VISC). VISC bija saņēmis ziņas par diviem šādiem gadījumiem, kad skolēni eksāmena laikā bija nobildējuši daļu sava matemātikas eksāmena darba un izvietojuši to sociālajos tīklos. Mobilā telefona lietošana eksāmena laikā ir aizliegta, paskaidroja VISC.

Komentāri