Dombrava: Pedofilu dēļ jāatjauno nāves sods, Mixnews.lv

Dombrava: Pedofilu dēļ jāatjauno nāves sods (1)

фото

Ekskluzīvi | 2015. gada 3. jūnijā plkst. 13:09

Pēdējie pedofilijas gadījumi Latvijā norāda uz to, ka valstij nepieciešams atjaunot nāves sodu. Tādu viedokli mikroblogošanas vietnē Twiiter pauda Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Jānis Dombrava.

„Pedofila Aldoņa gadījums atkārtoti atgādina, ka par atkārtotiem un sevišķi smagiem noziegumiem būtu jāpiemēro nāves sods,” rakstīja Dombrava.

Jāatgādina, ka politiķis ne pirmo reizi izsakās par to, ka nāves sods Latvijā būtu jāatjauno.

Jāatgādina, ka policija Rīgā aizdomās par nepilngadīgas meitenes izvarošanu aizturējusi par līdzīgiem noziegumiem agrāk tiesātu 1978.gadā dzimušu vīrieti - patlaban policijai ir zināmi četri upuri, no tiem vienu vīrietis varētu būt seksuāli izmantojis, bet pārējos trīs mēģinājis izmantot.

Valsts policija aizdomās turētā vārdu neatklāj, taču aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka tas ir Aldonis Krinbergs.

Jāatgādina, ka 2011.gadā Saeima pieņēma grozījumus Krimināllikumā, pilnībā izslēdzot nāves sodu no valsts krimināltiesību sistēmas. Ar grozījumiem Krimināllikumā pilnībā tika izslēgts soda veids – nāves sods. Tādējādi Latvija ir izpildījusi Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 13.protokolā noteikto un atteikusies no nāvessoda piemērošanas arī par noziegumiem, kas izdarīti kara laikā.

Jau kopš 1996.gada Latvijā nāvessods netiek piespriests un izpildīts nevienam notiesātajam.

Komentāri 1
skinhead666pirms 3 gadiem
Es viņu cietuma,gandriz nogalinaju ar zatočku!