Ušakovs: Organizēt festivālu KUBANA būs grūti, bet ne neiespējami, Mixnews.lv

Ušakovs: Organizēt festivālu KUBANA būs grūti, bet ne neiespējami (3)

фото

Ekskluzīvi | 2015. gada 25. jūnijā plkst. 12:09

Organizēt festivālu KUBANA Rīgā būs grūti, jo sagatavošanās darbi notiks pēdējā brīdī, taču, neskatoties uz grūtībām, festivāls notiks. Tā radio Baltkom sacīja Rīgas mērs Nils Ušakovs.

„Organizēt festivālu šogad būs daudz grūtāk, jo līdz tā sākumam ir palicis nedaudz vairāk kā mēnesis, taču pilsēta sniegs šim pasākumam atbalstu. Zināms, ka galvenie mākslinieki ir piekrituši festivāla norisei Rīgā. Patlaban priekšā ir daudz organizatorisko darbu, būs grūti,” pastāstīja mērs.

Uz jautājumu par to, vai KUBANA var atnest tik pat lielu peļņu kā Jaunais vilnis, Ušakovs norādīja, ka tie ir dāžāda formāta pasākumi, taču uzsvēra, ka KUBANA organizēšana pozitīvi ietekmēs Rīgas ekonomiku.

„Festivāli KUBANA un Jaunais vilnis – tie ir dažāda formāta pasākumi. Ienākumi no Jaunā viļna bija, lielā mērā arī pateicoties biļešu pārdošanai. Saistībā ar to konkursu bija arī daudz citu darījumu – tika pirkti dzīvokļi, algoti darbinieki, un tas deva lielu ekonomisko efektu. Rīga ir ieinteresēta lielos festivālos un ja mums izdosies veiksmīgi organizēt festivālu KUBANA, ja tas paliks šeit, tas būs pluss pilsētai,” teica Ušakovs.

Jāpiebilst, ka popmūzikas festivāls "Kubana", kura rīkošanu plānotajā norises vietā aizliegušas Krievijas Kaļiņingradas apgabala varasiestādes, šovasar notiks Rīgā.

Festivāla producents Iļja Ostrovskis ticies ar Rīgas mēru, un viņi vienojušies par festivāla rīkošanu Rīgā no 6.augusta līdz 9.augustam. Festivāls notiks Lucavsalā.

Vēl februārī festivāla rīkotāji paziņoja, ka ikgadējais festivāls notiks Jantarnijā, Kaļiņingradas apgabalā. Tomēr jau aprīlī apgabala gubernatora kultūras padomes sēdē pret festivāla rīkošanu iestājusies pareizticīgā baznīca. "Šis festivāls iznīcina mūsu jaunatni. Tur tiek lietotas narkotikas," norādīja baznīcas pārstāvis.

17.jūnijā vietējās municipālās padomes deputāti atcēla plānoto pasākumu, apgalvojot, ka vietējie iedzīvotāji pauž neapmierinātību ar festivālu, turklāt neesot iespējams garantēt viesu drošību.

Festivāls "Kubana" tiek rīkots kopš 2009.gada.

Dalībnieku vidū 2015.gadā pieteikti tādi mākslinieki kā HIM, "Panic! At The Disco", "Hollywood Undead", D12, "Enter Shikari", "Infected Mushroom", Zemfira, "Bravo", "Ļeņingrad" un citi.

Komentāri 3
Elypirms 3 gadiem
Jus latvieši ziniet savu vietu
wpirms 3 gadiem
NAU NE MAZAKAS VAJADZIBAS .
aberpirms 3 gadiem
vai mums vajadzīgs tāds naidīgs krievu kabanu koncerts un vēl RĪGAS sirdī ušakova atbalstīts ?