KUBANA producents: Ideja par Rīgu radās nejauši, Mixnews.lv

KUBANA producents: Ideja par Rīgu radās nejauši

фото

Ekskluzīvi | 2015. gada 29. jūnijā plkst. 13:08

Pēc mūzikas festivāla KUABANA slēgšanas piedāvājumi to organizēt tika saņemti no dažādām pasaules vietām, taču festivāla organizatori visu šo laiku, kamēr tika meklēta jauna norises vieta, deva priekšoriku Rīgai. To radio Baltkom atklāja festivāla producents Iļja Ostrovskis.

„Aptuveni trīs mēnešus es dzīvoju ar domu, ka vairs nav nekāda festivāla KUBANA. Un oktobrī es iedomājos, ka ir vēl taču Baltijas jūra un man uzreiz galvā radās ideja – Jūrmala. Es vienmēr esmu domājis, ka Rīga un Jūrmala pieder vienai pašvaldībai un nolēmu, ka par šo jautājumu ir jārunā ar Nilu Ušakovu. Mēs satikāmies vēl pirms Jaunā gada. Es biju pārsteigts, kad viņš teica, ka Rīgai un Jūrmalai ir divas dažādas pašvaldības. Tobrīd pārcelt festivālu nevarēja ekonomisko notikumu dēļ, kad Krievijā strauji kritās rubļa vērtība. Pēc tam, kad pie mums notika visi tie notikumi, par kuriem jūs gan jau zināt, un festivālu slēdza, neskatoties uz to, ka mēs saņēmām daudz piedāvājumu no dažādām valstīm, priekšroka daudzu iemeslu dēļ tika dota Rīgai,” teica Ostrovskis.

Jaatgādina, ka popmūzikas festivāls "Kubana", kura rīkošanu plānotajā norises vietā aizliegušas Krievijas Kaļiņingradas apgabala varasiestādes, šovasar notiks Rīgā, Lucavsalā, no 6.augusta līdz 9.augustam.

Vēl februārī festivāla rīkotāji paziņoja, ka ikgadējais festivāls notiks Jantarnijā, Kaļiņingradas apgabalā. Tomēr jau aprīlī apgabala gubernatora kultūras padomes sēdē pret festivāla rīkošanu iestājusies pareizticīgā baznīca. "Šis festivāls iznīcina mūsu jaunatni. Tur tiek lietotas narkotikas," norādīja baznīcas pārstāvis. 17.jūnijā vietējās municipālās padomes deputāti atcēla plānoto pasākumu, apgalvojot, ka vietējie iedzīvotāji pauž neapmierinātību ar festivālu, turklāt neesot iespējams garantēt viesu drošību.

Festivāls "Kubana" tiek rīkots kopš 2009.gada. Dalībnieku vidū 2015.gadā pieteikti tādi mākslinieki kā HIM, "Panic! At The Disco", "Hollywood Undead", "D12", "Enter Shikari", "Infected Mushroom", Zemfira, "Bravo", "Ļeņingrad" un citi.

Komentāri