"Māmiņu klubs" aicina katram Saeimas deputātam adoptēt bērnu , Mixnews.lv

"Māmiņu klubs" aicina katram Saeimas deputātam adoptēt bērnu

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 20. februārī plkst. 12:12

Žurnāla "Māmiņu klubs" redaktore Aleksandra Novaka norāda, ka viņu organizācija atbalsta stingrus noteikumus ārvalstu vecākiem, kuri vēlas adoptēt bērnu, taču šie noteikumi ir vērsti uz to, lai aizsargātu Latvijas bērnu tiesības un viņu dzīves apstākļi kļūtu labāki. Šādi Novaka intervijā radio Baltkom komentēja Saeimas sociālo lietu komitejas iniciatīvu noteikt stingrākus noteikumus bērnu adopcijai uz ārzemēm, lai tādejādi mazinātu migrāciju.

"Es neredzu tiešu saistību tam, ka mēs noteiksim stingrākus noteikumus bērnu adopcijai uz ārzemēm un tādejādi motivējam vietējos vecākus adoptēt bērnus. Principā mēs atbalstām skaidras un stingras prasības ārvalstu vecākiem, taču šo prasību mērķis ir bērnu labklājība, lai mūsu bērni ārzemēs saņemtu labāko aprūpi," teica Novaka.

Kā uzsvēra interneta žurnāla redaktore, ja mēs varētu lietas labā darīt vairāk, lai Latvijas bērni paliktu šeit, mums par to ir jārunā, un jāmotivē potenciālie vecāki. Taču Latvijā bērnu nami pārsvarā ir nepieejami, un cilvēkiem, kuri vēlas adoptēt bērnu no bērnu nama, katastrofāli trūkt informācijas par šo iespēju.

"Māmiņu kluba" redaktore arī uzsvēra, ka tiem, kuri vēlas adoptēt bērniņu, pirmkārt, jāiegūst iespējamā informācija, jo daudzus vecākus atbaida ilgstošais un sarežģītais bērna adopcijas process.

Foto: mixnews.lv

Komentāri