Deputāts: Ukrainas bēgļi Latvijā iederas labāk nekā bēgļi no Āfrikas, Mixnews.lv

Deputāts: Ukrainas bēgļi Latvijā iederas labāk nekā bēgļi no Āfrikas

фото

Ekskluzīvi | 2015. gada 10. jūlijā plkst. 14:03

Jautājums rodas nevis saistībā ar bēgļu uzņemšanu kopumā, bet ar to bēgļu izmitināšanu, kas nāk no Āfrikas valstīm. Viņu vietā varētu pieņemt Ukrainas bēgļus, kuru mentalitāte un reliģiskās pārliecības ir līdzīgas Latviajs iedzīvotājiem. Tādu viedokli radio Baltkom pauda bijušais Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktora vietnieks un tagadējais Saeimas deputāts (LRA) Mārtiņš Šics.

„Tagad visām Eiropas Savienības valstīm jālemj par Āfrikas un Sīrijas bēgļiem, bet kāpēc mēs nerunājam par Ukrainas bēgļiem, kuru skaits militārā konflikta dēļ ir pārsniedzis vienu miljonu cilvēku. Arī viņi ir jāpieņem. Latviešiem un ukraiņiem ir līdzīga mentalitāte, reliģiozās vērtības un citas lietas, bet āfrikāņu ideoloģija mums ir sveša. Mēs ar to neesam saskārušies. Mēs faktiski neesam gatavi uzņemt tādus bēgļus,” teica Šics.

Viņš neatbalsta to, ka valdība pieņēma lēmumu par bēgļu izvietošanu Latvijā bez detalizētas iespējamo risku analīzes.

„Kā ārstu mani uztrauc arī problēmas medicīniskais aspekts, tostarp, runa ir arī par inefkciju slimību izpaltību mūsu vidē. Tādi riski ir jāizvērtē,” uzvēra deputāts.

Runājot par to, kādas slimības Latvijā varētu tikt ievestas līdz ar bēgļu izmitināšanu, viņš teica, ka tas varētu būt, piemēram, nāvējošais Ebolas vīruss, kas izplatās Āfrikas valstīs.

Jāpiebilst, ka iepriekš līdzīgu nostāju pauda arī Šica partijas biedrs Mārtiņš Bondars. Viņš uzskata, ka pamatrisks, uzņemot bēgļus, ir saistīts ar teroristiskās organizācijas "Islāma valsts" darbību, jo starp bēgļiem var būt šīs organizācijas atbalstītāji.

Otrkārt, bēgļi var būt bīstamu slimību pārnēsātāji, piemēram, tie var pārnēsāt Ebolas vīrusu.

Politiķis uzskata, ka atbildīgie dienesti nav gatavi tikt galā ar šādām problēmām.

Viņaprāt, Latvijai būtu jādomā par palīdzību Ukrainai, kur kara darbības dēļ ir aptuveni divi miljoni bēgļu.

Jāatgādina, ka valdība 6.jūlija ārkārtas sēdē vienojusies par Latvijas nostāju bēgļu jautājumā, paredzot, ka divu gadu laikā mūsu valsts varētu uzņemt 250 šādu cilvēku.

Komentāri