Vaidere: Drīz Grieķiju glābs Latvijas pensionāri, Mixnews.lv

Vaidere: Drīz Grieķiju glābs Latvijas pensionāri (6)

фото

Ekskluzīvi | 2015. gada 14. jūlijā plkst. 13:08

Ja Grieķija nepildīs savas saistības, ko paredz Eiropas savienības (ES) palīdzības plāns šai valstij, tad ekonomiskā krīze var skart arī Latviju. To mikroblogošanas vietnē Twitter norādīja Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere.

фото

„Ja Grieķi nepildīs jaunās saistības,tad par to nāksies maksāt arī LV, tai skaitā mūsu pensionāriem,kuriem pensija ir 3x mazāka kā grieķiem,” raksta Vaidere.

Viņa uzsver, ka grieķu ienākumi ir daudzreiz lielāki par tiem, ko saņem Latvijas iedzīvotāji.

„Vidējā pensija Grieķijā 2014.gadā €882; Latvijā €266. Bez tam grieķiem atkrīt apkures izmaksas, kuras mums sastada lielu % no ienākumiem,” raksta Vaidere.

фото

Jāatgādina, ka eirozonas līderi panākuši vienošanos par jaunu Grieķijas glābšanas programmu. Grieķijai ir izteikts ultimāts par bargām ekonomikas reformām, un daļa no tām jāievieš jau līdz trešdienai. Aizdevums Grieķijai paredzēts uz trīs gadiem, un tā apjoms varētu veidot līdz 86 miljardiem eiro.

Ja tiks apstiprināta trešā palīdzības programma Grieķijai, Latvijai varētu būt šajā programmā jāgarantē līdz 240 miljoniem eiro, lēš Latvijas Bankas padomnieks Andris Strazds.

Komentāri 6
nedzirdigspirms 3 gadiem
Esiet svēti.esmu svēts,patik dzivo viens ,bez problemu.Jaludz DIevu par particibu.Musus valdibai nenovel musu tautai
kodepirms 3 gadiem
Eirodeputāti ir tie kas par naudu pārdodas un spriež tos, vai citus lēmumus. Un Vaidere viena no tām.
oomītepirms 3 gadiem
prokrieviskie grieķi grib dzīvot kā komunismā, nedarīt nekā, kliegt kad citi ir vainīgi, parādus neatdot un par to maksās citi un tie sliktie ir tie kas viņiem dod naudu, katrs latvietis samaksās 120EUR grieķim un mēs pribalti tie sliktie, riebjas klausīties tos prokremliskos grieķus....