Viktjuks: Padomju laikos tiecāmies nokļūt Rīgā, jo tā bija Eiropa, Mixnews.lv

Viktjuks: Padomju laikos tiecāmies nokļūt Rīgā, jo tā bija Eiropa

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 26. februārī plkst. 11:47

Rīgā ir sajūtama īpaša dvēseles tīrība, un vienmēr ir patīkami atvest uz šejieni teātra izrādes. Tā intervijā radio Baltkom izteicās Krievijas "Romāna Viktjuka" teātra režisors un mākslinieciskais vadītājs Romāns Viktjuks.

"Rīga ir glābiņš no neģēlības. Padomju laikos visi centās šeit nokļūt, jo tā bija Eiropa. Tālāk nokļūt mēs nevarējām. Pirmsākumos mēs visas savas izrādes vedām pie jums. Tā ir kaut kāda īpaša dvēseles tīrība, ko rada apkārtējā vide. Tā ir vērtīga arī patlaban," teica slavenais režisors.

Viktjuks piebilda, ka Baltijas republikās vienmēr juties kā gaidīts viesis. Pēc viņa teiktā, Rīgā pastāv prasība pēc kultūras, tāda ir pilsētas enerģētika un arhitektūra.

фото

"Viena no trīs pasaules pilsētām, kur šāda prasība pēc kultūras eksistē, un nav iznīcināta. Pilsēta arhitektoniski ir tā uzbūvēta, ka neskatīties uz šo muzikāli arhitektonisko izplatījumu bez sirds un smadzeņu trīsām nav iespējams. Tādā gadījumā esi tas okupants, kurš grib to visu sagraut", intervija radio Baltkom teica režisors Romans Viktjuks.

Atgādināsim, ka nesen "Dailes" teātrī tika izrādīta "Viktjuka teātra" izrāde "Kalpones".

Foto: mixnews.lv

Komentāri