Klimovičs: Ap Uzvaras pieminekli jāveido Padomju parks (VIDEO), Mixnews.lv

Klimovičs: Ap Uzvaras pieminekli jāveido Padomju parks (VIDEO) (10)

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 28. februārī plkst. 11:27

Ap Uzvaras parku varētu izveidot atbilstošu vēsturisku Padomju parku, kura ekspozīciju veidotu padomju laika pieminekļi veidotu no visas Latvija, intervijā MixNews.lv sacīja producents un režisors Roberts Klimovičs.

Šādu piedāvājumu Klimovičs redz kā alternatīvu plašajām diskusijām par pieminekļa turpmāko likteni, lai neturpinātu sabiedrību šķeļošos atšķirīgos pieminekļa un vēstures interpretāciju sadursmes.

"Cilvēki, kuri iet pie tā pieminekļa, ir šīs [padomju] ideoloģijas ietekmē. šāds parks.. atkristu visas problēmas, būtu skaidrs - tā ir vieta kā nospiedums padomju vēsturei, un kur cilvēki varētu atpūsties," skaidroja žurnālists, norādot, ka tāds parka iekārtojums būtu saistošs arī ārzemju tūristiem.

Klimoviča otra iecere ir - izveidot Latvijā vienotus brāļu kapus, kurp arī pārcelt Uzvaras pieminekļa kompleksu.

"Otrā Pasaules kara laikā krituši aptuveni 200 000 sarkanās armijas karavīru, no kuriem apbedīti ir tikai aptuveni 70 000, un joprojām tiek regulāri uzieti tā laikā kritušie," lēš Klimovičs.

"Būtu labi, ja būtu Brāļu kapi, kurā visus karā kritušos apbedīt, un uz turieni pārcelt arī Uzvaras pieminekli, kā simbolu uzvarai Otrajā Pasaules karā," teica žurnālists.

Foto: diena.lv

Komentāri 10
rOTRfMcomwrMmLpirms 5 gadiem
Very interesting deaitls you have remarked, regards for putting up. Success is a journey, not a destination. The doing is often more important than the outcome. by Arthur Ashe.
zrNzHImHHIpztyEpirms 5 gadiem
mansell 19. marts, 2013 ar to laikam ir domāti PR pasākumi un intjaviers. Arī pēc Austrālijas gonkas slēgtajā parkā, jau pie viņa bija klāt žurnālists ar mikrofonu, bet šamais tikai atgrūda ar roku kautko pikts.
albertspirms 5 gadiem
Kautkāds stulbums! *Padomju parku*? Nojaukt vajag,vai nu jāgaida 30-50 gadi,kad pat krievi apjēgs šī monstra stulbumu.