"Rīgas satiksme" sāk uzstādīt autostāvvietu automātus, kuros var maksāt ar karti (VIDEO), Mixnews.lv

"Rīgas satiksme" sāk uzstādīt autostāvvietu automātus, kuros var maksāt ar karti (VIDEO) (1)

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 27. februārī plkst. 15:49

Šodien Rīgā, Raiņa bulvārī 29 tika atklāts pirmais "Rīgas satiksmes" (RS) autostāvvietu apmaksas automāts, kurā var norēķināties ar maksājumu kartēm. Līdz šā gada beigām plānots nomainīt aptuveni 100 automātus, bet nākamgad kopumā plānots izmantot jau 250 jaunās sistēmas automātus.

Kā MixNews.lv pavēstīja Rīgas domes (RD) Satiksmes un transporta lietu komitejas vadītājs Vadims Baraņņiks, iespēja apmaksāt stāvvietu ar īsziņas stapniecību saglabāsies, bet no monētām nākotnē paredzēts pilnībā atteikties.

Baraņņiks atzīmēja, ka jaunā sistēma būs ērta gan rīdziniekiem, gan pilsētas viesiem, jo, autovadītājiem nevajadzēs tērēt savu laiku, meklējot skaidru naudu, vai atstāt automašīnu stāvvietā, neapmaksājot to.

Jaunās sistēmas ieguvums būs arī iespēja izvairīties no dažādiem pārkāpumiem, ar ko nācies saskarties līdz šim. Piemēram, negodīgi cilvēki centušies norēķināties nevis ar Latvijas, bet ārvalstu monētām. Tāpat jaunā sistēma faktiski izslēdz vandalisma iespējas.

"Kā arī, šis automāts izskatās modernāks, un tas ir kārtejais solis galvaspilsētas saimniecības attīstībā," piebilda Baraņņiks.

Arī RS valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens uzsvēra, ka ar jauno sistēmu Latvija seko modernām tendencēm. Runājot par iepriekšējiem vandalisma gadījumiem, Bemhens norādīja, ka vandalisma seku novēršanas izmaksas ir augstas un jaunās sistēmas ieviešana būs būs papildus ieguvums RS.

Foto: MIX TV ekrānšāviņš

Komentāri 1
FBUMcbhrvkdpirms 6 gadiem
Recargo was very smart to acquire PluginCars.com BUT the real intiial money is going to be with FLEET operators, not car owners. PluginFleet.com is an up and coming ev community like plugincars. Should PlugShare be interested early on in PluginFleet.com who is also getting into v2g as ev2g.com?