LTA: Rīgā ir augsts interneta pieslēguma punktu blīvums (AUDIO), Mixnews.lv

LTA: Rīgā ir augsts interneta pieslēguma punktu blīvums (AUDIO)

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 6. martā plkst. 16:44

Bezvadu internets Rīgā jau ir diezgan plaši pieejams, un galvaspilsēta ir pieblīveta ar interneta pieslēguma punktiem, portālam "Mixnews.lv" pavēstīja Latvijas Telekomunikāciju asociācijas (LTA) izpilddirektors Jānis Lelis.

Viņš atzina, ka pagaidām LTA nav pētījusi, kādas iespējas Rīgā ir pieslēgties internetam publiskajā telpā, un pieļāva, ka šādus datus būtu nepieciešams iegūt, lai pilnībā novērtētu bezvadu piekļuves situāciju galvaspilsētā.

"[Bezvadu internets] Rīgā jau darbojas vairākās vietās, apkārt tādiem pilsētas punktiem kā viesnīcas, taksofoni – visur tur ir pieejami 3-4 tīkli. (...) Ap visām viesnīcam aptuveni no 200 metriem, jebkurā vietā, kur stāvējuši taksofoni, un pie jebkuram uzņēmumiem [ir pieejams bezvadu internets]. Jā, atsevišķās vietās nevar [pieslēgties], to mēs neesam nekad pētījuši, bet varbūt ir vērts šo jautājumu izpētīt. Mēs varam paskatīties, kā tas ir Rīgā pašreiz, ar kādam iespējam var dabūt atklātā teritorijā interneta pieslēgumu," pastāstīja Lelis.

**

**

Attiecībā uz jaunāko sakaru tehnoloģiju izmantošanu, Lelis norādīja, ka 3G Rīgā izmanto lielākā daļa LTA pārstāvēto operatoru, bet 4G pašlaik tiek testēts ne tikai Rīgā, bet arī citās pilsētās.

"Pagājušogad janvārī trīs operatori jau saņēma 4G licenzētos diapazonus, samaksāja diezgan lielu naudu un viņiem tagad [notiek] testēšanas režīms. Problēma ir tajā, ka 4G nav tik daudz to gala iekārtu, tāpēc tas nav tik populārs, kā 3G. Bet ātrums tur būs līdz 100 MB," sacīja Lelis. Viņš uzsvēra, ka cilvēkiem svarīgs ir pieejamais datu pārraides ātrums, un pārējais viņus īpaši neuztrauc.

Runājot par dalīto interneta piekļuvi, Lelis atzīmēja, ka, pat ja tīkls ir pieejams tikai "savējiem", vienalga pastāv nelikumīgas piekļuves iespēja.

"Protams, es ieviedīšu paroli sistēmā, visādas aizsardzības, un tad tas ir iespējams, bet uzņēmumi ļoti bieži nepievērš uzmanību tādiem faktoriem. Piemēram, kafejnīcā kāds ienāk, nosēžās blakus un tad es, izmantojot to pašu kafejnīcas serveri, varētu no Jūsu datora kaut ko nopumpēt," piebilda Lelis.

Par nepieciešamību veidot brīvi pieejamu bezvadu interneta tīklu galvaspilsētas publiskajās vietās trešdien izplatītajā paziņojumā uzstāja RD "Vienotības" frakcijas deputāti.

Domes opozīcijas deputāti minēja Tallinas piemēru, kur bezvadu interneta tīkls pieejams kopš 2005.gada un pilsētai gada laikā tas izmaksā tikai 20 000 latu. "Fakts, ka Rīgas parkos, Vecrīgā un citās publiskās vietās nav bezmaksas interneta, ir vērtējams kā neizdarība," teikts "Vienotības" paziņojumā.

Atgādinām, ka pagājušogad vasarā RD priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC)paziņoja, ka 2012.gadā cer nodrošināt bezmaksas piekļuvi bezvadu internetam Rīgas parkos.

Foto: lv.wikipedia.org, citariga.lv

Komentāri