"Rīgas satiksme" gada laikā visos transporta līdzekļos plāno ieviest bezmaksas Wi-Fi (AUDIO), Mixnews.lv

"Rīgas satiksme" gada laikā visos transporta līdzekļos plāno ieviest bezmaksas Wi-Fi (AUDIO) (2)

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 7. martā plkst. 16:46

Rīgas sabiedriskajā transportā gada laikā plānots ieviest bezvadu internetu, kas būs pieejams bez maksas, portālam "Mixnews.lv" pavēstīja "Rīgas satiksmes" preses sekretārs Viktors Zaķis.

Viņš norādīja, ka patlaban tiek veikti testi, un pēc to pabeigšanas plānots pakāpeniski visos transporta līdzekļos un vairākās pieturvietās nodrošināt bezmaksas bezvadu sakarus.

"Mums ir uzsākts pilotprojekts par Wi-Fi ieviešanu "Rīgas satiksmes" sabiedriskajā transportā un pieturvietās. Šobrīd jau notiek pārbaudes testa režīmā, [lai noskaidrotu], kāda veidā tas darbosies, un ja viss būs kārtībā, tad gada laikā mēs ieviesīsim pilnīgi visos transporta līdzekļos un arī vairākas pieturvietās bezmaksas Wi-Fi pieslēgumu," pastāstīja Zaķis.

Viņš arī uzsvēra, ka finansējums šim projektam netiks ņemts ne no Rīgas Domes (RD), ne no RS budžeta – to nodrošinās pakalpojumu sniedzējs no dažādiem citiem avotiem.

"Šis izmaksas nebūs nedz uz "Rīgas satiksmes", nedz uz Rīgas domes pleciem, proti, nekāds papildus finansējums no RD netiks lūgts un arī netiks prasīts no RS budžeta. Ideja ir tāda, ka pakalpojums apmaksās sevi ar citiem apmaksas veidiem, bet nekāda gadījumā tas nebūs no kaut kādiem papildus budžetiem. Šo finansējumu nodrošinās pakalpojumu sniedzējs no dažādiem citiem avotiem, tajā skaitā no reklāmām," piebilda Zaķis.

To, kurš būs "Rīgas satiksmes" partneris šajā projektā, RS pārstāvis portālam neatklāja.

Kā norādīja mobilo sakaru operators "Latvijas Mobilais telefons" (LMT), jau šobrīd ir pieejami risinājumi, kas visā Rīgā un arī Latvijā nodrošina publisku piekļuvi internetam. To nodrošina mobilo sakaru tīkls ar interneta pieslēgumu gan telefoniem, gan datoram, gan arī planšetdatoriem. Bezmaksas internets tiek nodrošināts arī vairākos Rīgas taksometros un starppilsētu, kā arī starptautiskajos autobusu maršrutos.

LMT skaidro, ka lielākā daļa viedtālruņu un datori ar mobilā interneta pieslēgumu šobrīd jau piedāvā iespēju izmantot to kā maršrutētāju (rūteri). Tas nozīmē, ka viens cilvēks, kam ir mobilais internets telefonā, var pieslēgt bezvadu iespēju arī sev apkārt esošajiem draugiem vai biznesa partneriem izmantot viņa pieslēgumu. Tātad telefons var darboties arī kā maršrutētājs bezvadu internetam.

Kā jau ziņoja portāls Mixnews, partijas "Vienotība" RD deputāti nedēļas sākumā izplatītajā paziņojumā pauda uzskatu, ka Rīgai būtu jāseko Tallinas piemēram un tuvākā gada laikā jānodrošina bezmaksas bezvadu interneta pakalpojumi pilsētas publiskajās vietās.

Faktu, ka Rīgas parkos, Vecrīgā un citās publiskās vietās nav bezmaksas interneta, RD opozīcija skaidroja ar neizdarību.

Savukārt, Latvijas Telekomunikāciju asociācijas (LTA) izpilddirektors Jānis Lelis sarunā ar MixNews.lv norādīja, ka bezvadu internets Rīgā jau ir diezgan plaši pieejams, un galvaspilsēta ir pieblīveta ar interneta pieslēguma punktiem.

Foto: rvteam.2x4.ru, nekrize.lv

Komentāri 2
Zakispirms 5 gadiem
super braucu nemaksajot par biletem transporta un tagad vel bezmaksas WIFI :D
Pasažierispirms 5 gadiem
Superziņa! Nevaru vien sagaidīt, kad varēšu lietot bezmaksas internetu transportā))))