Policija sāk kriminālprocesu par ugunsgrēku BIOLAR rūpnīcā (papildināta, FOTO, VIDEO), Mixnews.lv

Policija sāk kriminālprocesu par ugunsgrēku BIOLAR rūpnīcā (papildināta, FOTO, VIDEO) (1)

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 11. martā plkst. 11:53

Pievienoti foto un video no notikuma vietas, 3-6.rindkopa

Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par aizvadītajā naktī izcēlušos ugunsgrēku Olaines ķīmiskajā rūpnīcā "Biolars".

VP Rīgas reģiona pārvaldes pārstāvis Toms Sadovskis informēja, ka kriminālprocess sākts par noziegumiem pret īpašumu un tā gaitā tiks skaidrots ugunsgrēka iemesls.

Intervijā MIX TV rūpnīcas tehniskais direktors Aleksandrs Matvejevs norādīja, ka no sprādzieniem nebija iespējams izvairīties.

фото

"Mēs ražojam bīstamu produktu, un pēc iepriekšējas informācijas, tas arī aizdegās. Ugunsgrēku nebija iespējams nodzēst, izmantojot ugunsdzēšamos aparātus. Cilvēki rīkojās pareizi, ka savlaicīgi veica evakuāciju. Cieta tikai viens cilvēks, kurš atradās notikuma epicentrā. Situācija būs jāanalizē. Cehā tika ražota darva un sikatīvi, kā arī citas vielas. Zaudējumi ir ievērojami. Izsisti logi, bet ēka atrodas uz vietas. Ceram, ka tiksim galā ar logu nomaiņu," sacīja Matvejevs.

Tehniskais direktors norādīja, ka cietušajai darbiniecei, kura guva apdegumus, ārstēšanas izdevumus apmaksās rūpnīca. Matvejevs arī atzīmēja, ka veselībai bīstamu vielu noplūde nav konstatēta.

фото

Savukārt, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvis Vilnis Šteinītis intervijā MIX TV norādīja, ka kopumā notikuši četri sprādzieni. Viņš arī sacīja, ka cietušie ugundzēsēji no slimnīcas jau devušies mājās.

фото

фото

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inga Vetere norādīja, ka ugunsdzēsēji joprojām turpina darbu notikuma vietā. Glābēji pārliecinās, vai nekur nenotiek gruzdēšana un vai ir novērsta tuvumā esošo ugunsnedrošo ķimikāliju atkārtota aizdegšanās.

фото

фото

Iespējamos ugunsgrēka izcelšanās iemeslus Vetere pagaidām atturējās minēt. Rūpnīcā ir tik daudz ķimikāliju, ka bez rūpīgas izpētes būtu ļoti grūti saprast, kura no tām aizdegusies pirmā, tāpēc šī izmeklēšana jāatstāj policijas kompetencē, norādīja VUGD pārstāve.

фото

фото

Portāls Mixnews jau ziņoja, ka ugunsgrēks izcēlās neilgi pēc pusnakts un degušas trīsstāvu ražošanas ēkas telpas 3000 kvadrātmetru platībā.

Cieta pieci cilvēki – rūpnīcas darbiniece un četri ugunsdzēsēji.

Ugunsgrēks lokalizēts pirmdienas rītā 6:33.

Valsts vides dienesta (VVD) pārstāvji pagaidām nav konstatējuši iespējamus apdraudējumus videi, jo tuvumā nav tekošu ūdeņu.

Pēdējo gadu laikā šis ir otrais nopietnais ugunsgrēks Latvijas ķīmijas ražotnēs. Naktī uz 2011.gada 3.jūliju, Pārdaugavā aizdegoties ēku kompleksam "Baltais vējš", vidē lielos daudzumos nonāca sadzīves ķīmijas - mazgāšanas un dezinfekcijas līdzekļu - koncentrāti, izraisot ekoloģisku katastrofu Mārupītē.

Piesārņojums, kas radās ēku kompleksa "Baltais vējš" aizdegšanās rezultātā, bija viens no nopietnākajiem piesārņojuma gadījumiem Rīgā pēdējo gadu laikā.

Foto: mixnews.lv

Komentāri 1
jgirtuhgpirms 6 gadiem
Hm, man liekas, kā kaut kas te nav tīrs, pareizi arī darīja, ka ierosināja kriminālletu. Varbūt tas ir konkurentu ļauno nodomu rezultāts(((