Rīgas arhibīskaps-metropolīts aicina mierīgi uztvert baznīcas vadības maiņu (papildināts) (VIDEO), Mixnews.lv

Rīgas arhibīskaps-metropolīts aicina mierīgi uztvert baznīcas vadības maiņu (papildināts) (VIDEO)

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 13. martā plkst. 11:07

Pievienota informācija ceturtajā rindkopā

Katoļu baznīcas vadītāja maiņu būtu jāuztver mierīgi, pienākumu nodošana ir normāla un tas iepriekš ir noticis jau neskaitāmas reizes, intervijā MixNews.lv teica Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Stankevičs aicināja visus katoļus un arī visus kristiešus būt mierīgiem, gaidot jaunā pāvesta izvēlēšanu, un norādīja, ka tā ir normāla situācija, ka pie amata pienākumu pildīšanas jāstājas jaunam pāvestam, un iepriekš tas noticis jau neskaitāmas reizes. "Tas pieder pie lietu kārtības, ka viens aiziet, cits tiek ievēlēts, un dzīve rit tālāk, tas neietekmē mūsu ikdienas dzīvi," teica Stankevičs.

Arhibīskaps aicināja ne tikai katoļus, bet arī visus pārējos, lūgt par kardināliem, kuri Vatikānā vēl jauno pāvestu, "lai patiešām viņš ir Dieva svaidīts cilvēks, Dieva gara un gudrības pilns, lai viņš patiešām sludina tās vērtības un vada Baznīcu tā, lai viņa var būt ceļa rādītājs pārējai pasaulei."

Pēc portāla MixNews.lv rīcībā esošās informācijas, konklāvs ir noskaņots Romas pāvestu ievēlēt vēl šonedēļ, lai jaunā Pāvesta inaugurācija notiktu līdz 19.martam, kad ir Sv.Jāzepa diena.

jau ziņojām, otrdien, 12.martā pirmajā balsojumā kardināli neievēlēja jauno pāvestu. Lai kļūtu par pāvestu, kandidātam ir jāsaņem vismaz divas trešdaļas balsu. Sākot ar trešdienu, biļeteni tiks dedzināti ik pēc divām balsošanas kārtām - diviem rīta un diviem pēcpusdienas balsojumiem. Kad pāvests būs ievēlēts, no Siksta kapelas skursteņa pacelsies balti dūmi.

Foto: no vietnes ir.lv

Komentāri