Zaļā lampa: Elvīrai nepieciešama mūsu palīdzība!

фото

Ekskluzīvi | 2017. gada 18. jūlijā plkst. 13:02

Zaļās lampas labdarības tālrunis 90006383 (1.42 eiro par zvanu) strādās visu šo nedēļu, lai palīdzētu Elvīrai.

Nelaime ar Elvīru notika pirms divarpus gadiem - avārija mainīja viņas dzīvi. Avārijas laikā viņa tika izmesta no mašīnas, un tieši šī iemesla dēļ Elvīra palika dzīva, taču lauza mugurkaulu. Tas bija vēlu vakarā. Par laimi, garām braucošie tuvējās fermas darbinieki izsauca ātro palīdzību.

Elvīrai ātri tika veikta operācija. Dzīvību ārsti toreiz meitenei izglāba, taču pēc mugurkaula lūzuma Elvīra palikusi ratiņkrēslā. Dzīve apgriezās kājām gaisā, taču neapstājās. Pats sarežģītākais šajā situācijā, ka Elvīru nav, kam aprūpēt. Viņa agrā vecumā palika bez mammas, līdz 18 gadu vecumam viņa dzīvoja pie tantes, tēta māsas. Pēc devītās klases Elvīra devās mācīties par konditori. Viņai patīk gatavot. Bet pēc tam sākās viņas patstāvīgā dzīve. Viņa ieguva nelielu dzīvokli Saldū. Bija plāni turpināt mācības. Taču tā avārija mainīja visu.

фото

Patlaban Elvīra atrodas sociālajā pansionātā Tērvete. Jūnijā viņa svinēja 23. dzimšanas dienu. Ārsti viņas gadījumu nesauc par bezcerīgu - pēc atbilstošas rehabilitācijas viņa varētu piecelties kājās un atkal sākt staigāt. Rehabilitācijas centrā Poga Elvīrai izstrādāta speciāla programma, izmantojot metodi Therasuit - intensīvas fizioterapijas kompleksu. Tāpat ergoterapijas kurss ar osteopāta un neirologa dalību.

No tā, cik savlaicīgi un pareizi tiks veikta rehabilitācija pēc mugurkaula traumas, vistiešākajā mērā ir atkarīga Elvīras ārstēšana un nākotne. Tā kā par meiteni nav, kam parūpēties, visas juridiskās un organizatoriskās rūpes ir uzņēmusies pansionāta direktore Signe Vintere. Kad kļuva skaidrs, ka meiteni iespējams atgriezt pie normālas dzīves, Signe atrada speciālistus, kas ir gatavi sākt strādāt ar Elvīru un dot viņai iespēju. taču tam ir nepieciešama nauda.

Fondā ziedot.lv ir atvērts speciāls konts, kur saziedotā nauda tiks novirzīta Elvīras rehabilitācijas apmaksai centrā Poga.

Lai palīdzētu savākt naudu, līdz 25.jūlijam Elvīrai iespējams ziedot pa labdarības tālruni 90006383. Maksa par zvanu ir 1.42 eiro.

No Tērvetes, kur Elvīra patlaban dzīvo pansionātā, līdz viņas dzimtajai pilsētai Saldum braucot ir aptuveni stunda. Pusotra gada laikā, kamēr viņa ir šeit, vienu reizi bija atbraucis tēvs. Vairāk neviens no radiniekiem nav viņu apciemojis. Viņa neapvainojas - saka, ka tik un tā vienmēr būs pateicīga par to, ka viņi Elvīru uzaudzināja. Vairākas reizes pie Elvīras ir viesojušies klasesbiedri un skolotāja. Radu un draugu, uz kuriem paļauties nākotnē, Elvīrai nav, tāpēc viņa ir noskaņota censties, trenēties un obligāti nostāties uz savām kājām.

фото

Pēc operācijas Elvīra dzīvo guļus un sēdus. Ķermenim tāds stāvoklis nav dabisks. Viņai nepieciešama atjaunojoša terapija, izmantojot speciālu trenažieri, kurā pacients var ieņemt vertikālu stāvokli. Pēc mugurkaula operācijas Elvīrai nākas no jauna mācīties veikt katru kustību. Taču pats galvenais - medicīniska rehabilitācija atgriezīs viņai spēju pašai sevi apkalpot.

Attapties ratiņkrēslā - tas ir pārbaudījums dvēseles stāvoklim. Ja vesels cilvēks pēkšņi atrodas ratiņkrēslā, ārsti iesaka ģimenes locekļiem izrādīt viņam, ka viņš ir mīlēts un dārgs. Elvīra nevar cerēt uz tādu atbalstu. Viņa pati sev ir psiholoģe. Kā terapijas metode šai meitenei ir slavenā filma Noslēpums - par to, kā mūsu domas veido mūsu nākotni.

"Viss ir atkarīgs no mūsu domām, es pati sev saku - tu vari - un tiešām varu!" pārliecināta ir Elvīra.

Viņa uzskata, ka vienkārši vajag censties nedomāt negatīvi un palīdzēt dzīvessparam uzvarēt slimību. Bet omas uzlabošanai viņai patīk skatīties televīzijas seriālus - par cilvēciskām jūtām un ģimenes priekiem.

Elvīra ir romantiska un sentimentāla. Viņa var raudāt, skatoties filmu Titātinks un jau kuro reizi pārdzīvot par Hariju Poteru, zinot, ar ko viss beigsies. Principā viņa ir vēl bērns, un viņai ļoti ir nepieciešams atbalsts. Pati Elvīra uzskata, ka viņai ir ļoti laimējies ar to, ka viņa nokļuva centrā Tērvete - centra direktore un auklītes-asistentes ir kļuvušas par draugiem, kam Elvīra nav vienaldzīga un kas viņu atbalsta un vēlas palīdzēt viņai piecelties kājās.

Pilnīgas vai daļējas atlabšanas iespēja pēc tādas traumas ir apstiprinājusies ne reizi vien. Pie tam ļoti svarīga ir pareizi nozīmēta rehabilitācija. Savukārt jaunais Rīgas rehabilitācijas centrs Poga speciālizējas šādos gadījumos - tehniskā aprīkojuma dēļ tas tiek uzskatīts par vienu no labākajiem Ziemeļeiropā.

Pagaidām Elvīra pati trenējas ar hantelītēm un metālisku trijstūri, kas piestiprināts viņai virs gultas. Viņa turas pie tā, lai varētu piecelties no gultas un tikt ratiņkrēslā. Elvīra cenšas nevienu neapgrūtināt ar savām problēmām, neraudāt, vairāk smaidīt.

"Protams, dzīve līdz avārijai man bija pilnīgi cita, es uz visu skatījos savādāk. Tagad es novērtēju katru dzīves mirkli un cilvēkus, kas man palīdz. Es nezaudēju ticību tam, ka staigāšu, priecāšos par dzīvi! Es zinu, ka tas notiks!" saka Elvīra.

Vispārsteidzošākais ir tas, ka šī jauniete kā pieaudzis cilvēks novērtē savu stāvokli.

"Ja es nenomiru avārijā, tas nozīmē, ka man ir dota otra iespēja - nāksies dzīvot savādāk, bet dzīve kļūst vērtīgāka, jo man tās varēja arī nebūt."

Palīdzēsim Elvīrai!

Zaļās lampas labdarības tālrunis 90006383 (1.42 eiro par zvanu) strādās visu šo nedēļu, lai palīdzētu Elvīrai!

Ziedot iespējams arī ziedot.lv mājaslapā.

Zaļā lampa – žurnālistu Olgas Avdēvičas un Ritas Troškinas raidījums, kas veidots sadarbībā ar ziedot.lv un Borisa un Ināras Teterevu fondu un iznāk radio Baltkom ēterā katru otrdienu.

Komentāri