Politologs: Āboltiņu pilnīgi nopietni grib nostumt ēnā, Mixnews.lv

Politologs: Āboltiņu pilnīgi nopietni grib nostumt ēnā (3)

фото

Ekskluzīvi | 2017. gada 24. jūlijā plkst. 13:05

Edvards Smiltēns cenšas "attīrīt" partiju Vienotība no Solvitas Āboltiņas ietekmes. Pretējā gadījumā viņam neizdosies sasniegt savu mērķi - atgriezt cilvēku uzticību partijai. Tā radio Baltkom sacīja politologs Ivars Ījabs, komentējot Saeimas deputāta Edvarda Smiltēna atkāpšanos no Vienotības Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieka amata.

Pēc politologa domām, Smiltēna formulētā jautājuma "vai nu es vai Āboltiņa" mērķis ir "nostumt" Āboltiņu no frakcijas vadītāja amata, lai pēcāk viņa netraucētu veikt partijā reformas - ja Smiltēns tiks izvēlēts par partijas Vienotība priekšsēdētāju kongresā, kas gaidāms augustā.

"Visticamāk, tas ir lielāka konflikta un nopietnu izmaiņu sākums. Tā, protams, ir arī Āboltiņas, frakcijas un vissvarīgāk - visas partijas izturības pārbaude. Kopumā tas ir ļoti spēcīgs gājiens attiecībā uz Āboltiņas nomaiņu. Skaidrs, ka Āboltiņa ar visu savu lielo autoritāti partijā tomēr ir šķērslis. Smiltēns to saprot un iet uzatklātu konfliktu ar viņu. Domāju, ka tā ir diezgan nopietna cīņa partijas iekšpusē," pārliecināts ir Ījabs.

Jāatgādina, ka Smiltēns pagājušajā nedēļā atkāpies no politiskā spēka Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieka amata, sociālajā tīklā "Facebook" norādīja politiķis.

Līdz ar atkāpšanos no šī amata viņš uz laiku apturējis arī savas kandidatūras virzīšanu partijas priekšsēdētāja amatam "Vienotības" kongresā 19.augustā.

Smiltēns pauda neapmierinātību, ka patlaban uz partijas priekšsēdētāja amatu tiek minētas divas personas - viņš un frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa. "Tā kā mums ir diametrāli pretējs skatījums uz partijas turpmāko attīstību, Vienotības frakcijai ir jāpieņem lēmums par partijas nākotni un to cilvēku, kuram viņi dod uzticību partijas turpmākai vadībai," norādīja politiķis.

Komentāri 3
РадоМиРpirms 1 gada
Аболтиня отрабатывает деньги,которые Re&Re в нее вложило,во время гонки за кресло премьера-)-)-) Просто не знают пока куда лучше ее определить..
fišerspirms 1 gada
uz sūdu bedri no kurienes viņa arī nāca.
3Apirms 1 gada
Pati sevi apraka, nevis kāds grib nostumt viņu malā.
Tā ir kad nemāk ar cilvēkiem runāt !