Rīgas pilsētbūvnieks cenas par pakalpojumiem sociālajās mājās neapaaugstinās, Mixnews.lv

Rīgas pilsētbūvnieks cenas par pakalpojumiem sociālajās mājās neapaaugstinās

фото

Ekskluzīvi | 2017. gada 18. augustā plkst. 12:35

Pašvaldības uzņēmums Rīgas pilsētbūvnieks nepaaugstinās īres maksu. Tā intervijā radio Baltkom pastāstīja uzņēmuma Rīgas pilsētbūvnieks valdes loceklis Jānis Kosītis.

Pēc viņa teiktā, ja skatās uz cenu kopumā, tā samazināsies par sešiem centiem par kvadrātmetru.

"Kopumā mums ir seši tūkstoši dzīvokļu. Mēs neplānojam cenu paaugstināšanu, bet astoņām mājām pat samazināsim pakalpojumu maksu. Un kopumā mums cena par īri samazināsies par sešiem centiem. Lieta tāda, ka mēs visu laiku sekojam līdzi aktuālajai situācijai, pārskatām cenas. Šajās astoņās mājās ir noslēgušies remontdarbi, tāpēc mēs varam samazināt cenu. Bet būs arī dažas mājas, kur cenas nedaudz paaugstināsies. Bet ir jāsaprot, ka iedzīvotājus tas neietekmēs - viņi maksā fiksētos 0.06 eiro par kvadrātmetru. Pārējo maksā Rīgas domes Sociālais departaments," viņš skaidro.

Pēc Kosīša teiktā, liels pluss sociālajās mājās ir tāds, ka tās ir uzceltas salīdzinoši nesen.

"Mums visas mājas ir nosiltinātas: tās ir vai nu nesen uzceltas vai arī renovētas un uzreiz nosiltinātas. Tas ļoti palīdz ekonomēt apkures sezonā," viņš uzsvēra.

Tajā pašā laikā daudzi namu pārvaldnieki no nākamā gada 1.janvāra plāno paaugstināt pakalpojumu izmaksas. Radio Baltkom aptaujātie namu pārvaldes pārstāvji atzina, ka viņi ir spiesti tā rīkoties, ņemot vērā minimālās algas palielināšanos no pašreizējiem 380 eiro līdz 430 eiro.

Komentāri