Zaļā lampa: Staņislavam nepieciešama mūsu palīdzība, Mixnews.lv

Zaļā lampa: Staņislavam nepieciešama mūsu palīdzība

фото

Ekskluzīvi | 2017. gada 29. augustā plkst. 13:01

Zaļās lampas labdarības tālrunis 90006383 (1.42 eiro par zvanu) strādās visu šo nedēļu, lai palīdzētu Staņislavam Jegorovam.

Staņislavam jeb Stasītim ir 5 gadiņi, viņš ģimenē bija ļoti gaidīts un mīlēts bērniņš. Dzemdību traumas rezultātā bērnam bija skābekļa trūkums, krampji, un tas atstāja nopietnas sekas uz bērna tālāko attīstību. Ārstu uzstādītā diagnoze - bērnu cerebrālā trieka, spastiska tetraparēze. Tas nozīmē, ka bērns pats nesēž, nerunā, nestaigā, nerāpo, tikai ar emocijām spēj parādīt kā viņš jūtās.

Kad Staņislava mamma nolēma atsākt darba gaitas, nācās saskarties ar situāciju, kad ārkārtīgi grūti ir atrast cilvēku, kurš būtu gatavs uzņemties rūpes par smagi slimu bērnu. Rezultātā Stasīti pieskata vairākas auklītes, kuras strādā uz maiņām. Ikdienā pārnākot mājās pēc garas darba dienas, rūpes par smagi slimo bērnu gulstas uz vecāku pleciem, uzmanību prasa arī Stasīša vecākā māsa, kurai šobrīd jau ir 12 gadi.

Nu jau vairāk kā 3 gadus ģimenei ir savs sargeņģelis – auklīte Ilze, kura ļoti labi pazīst Stasīti un zina kā rūpēties par viņu. Tas dod iespēju vecākiem strādāt, veltīt vairāk laika vecākajai meitai, viņas interesēm un pasākumiem, arī vecākiem ieplānot kādu laiku ārpus mājas.

Ģimene lūdz arī turpmāk palīdzību Staņislava aprūpē vismaz vienai dienai nedēļā. 256 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, ir maksa par 32 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons".

Palīdzēsim Staņislavam!

Zaļās lampas labdarības tālrunis 90006383 (1.42 eiro par zvanu) strādās visu šo nedēļu, lai palīdzētu Staņislavam!

Ziedot iespējams arī ziedot.lv mājaslapā.

Zaļā lampa – žurnālistu Olgas Avdēvičas un Ritas Troškinas raidījums, kas veidots sadarbībā ar ziedot.lv un Borisa un Ināras Teterevu fondu un iznāk radio Baltkom ēterā katru otrdienu.

Sekojiet līdzi raidījumam "Zaļā lampa" sociālajā tīklā Facebook!

Komentāri