Simtiem cilvēku Rīgā atvadās no krievu satīriķa Mihaila Zadornova, Mixnews.lv

Simtiem cilvēku Rīgā atvadās no krievu satīriķa Mihaila Zadornova

фото

Ekskluzīvi | 2017. gada 15. novembrī plkst. 11:40

Pie Rīgas Sv. Aleksandra Ņevska pareizticīgo baznīcas trešdien pulcējās simtiem cilvēku, lai atvadītos no krievu satīriķa Mihaila Zadornova.

фото

фото

фото

фото

Plkst.11:00 Aleksandra Ņevska katedrālē sākās apbedīšanas procesija. Pēc tās Zadornovs tiks apglabāts Jūrmalā, Jaundubultu kapos blakus savam tēvam.

фото

фото

фото

фото

фото

фото

Rīgas mērs Nils Ušakovs kopā ar sievu Ivetu Strautiņu-Ušakovu

фото

Iveta Strautiņa-Ušakova

Atgādinām, ka Mihails Zadornovs aizgājis mūžībā 10.novembrī 69 gadu vecumā.

фото

фото

фото

фото

фото

фото

фото

фото

фото

фото

фото

фото

Mākslinieks cīnījās ar smadzeņu vēzi un bija izgājis ārstēšanās kursu, taču jūnijā no procedūrām izlēmis atteikties, nodēvējot tās par "nogurdinošām un bezjēdzīgām". Tā vietā viņš izlēmis aizvadīt mūža pēdējos brīžus kopā ar tuviniekiem.

2016.gada rudenī Zadornovs ķīmijterapijas dēļ atcēla uzstāšanās. 2016.gada oktobrī radošā vakara laikā uz skatuves viņš piedzīvoja epilepsijas lēkmi, un viņu nogādāja slimnīcā.

Pats Zadornovs savu slimību nekomentēja, apgalvojot, ka nevēlas piesaistīt lieku mediju uzmanību. Neilgi pirms nāves viņš kļuva par pareizticīgo.

Zadornovs karjeru sāka kā aktieris un dramaturgs pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados, savukārt astoņdesmito gadu vidū vadīja satīras un humora nodaļu žurnālā "Jaunatne" ("Юность"). Slavu Zadornovs iemantoja, uzstājoties ar humoristiskiem monologiem televīzijā. Piedalījās televīzijas pārraidēs "Anšlāgs" ("Аншлаг") un "Greizais spogulis" ("Кривое зеркало").

Komentāri