Kā Rīgā norisinājās leģionāru atceres pasākumi (FOTO, VIDEO), Mixnews.lv

Kā Rīgā norisinājās leģionāru atceres pasākumi (FOTO, VIDEO) (1)

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 16. martā plkst. 19:22

Sestdien, 16.martā Rīgas centrā notika vairāki pasākumi, kuros dažādas organizācijas pauda pretējus viedokļus par leģionāru piemiņas godināšanu. MIX TV piedāvā atskatu uz karstākajiem šīs dienas notikumiem.

Kopumā, policijas vērtējumā, 16.marta pasākumi šogad noritējuši nedaudz saspringtākā gaisotnē nekā iepriekšējos gadus. Kā novēroja radio Baltkom korespondenti, brīdī, kad Brīvības piemineklim tuvojās vairāki simti leģionāru atceres gājiena dalībnieku, pretējās nometnes pārstāvji - biedrības "Apvienība pret nacismu" aktīvisti - skaļruņos sāka atskaņot Krievijas dziedātāja Muslima Magomajeva dziesmu "Buhenvaļdskij nabat".

фото

фото

Gājiena dalībniekiem nācās noklausīties dziesmu no sākuma līdz pašām beigām.

фото

фото

Šāda rīcība, ka arī Brīvības pieminekļa tuvumā notiekošā protesta akcija izsauca gājiena dalībnieku pretreakciju, kā rezultātā izcēlās vairāki kautiņi.

фото

фото

фото

"Apvienības pret nacismu" aktīvistam Jānim Kuzinam kāds jaunietis esot divas reizes iesitis pa seju.

"Pie manis pieskrēja jauns cilvēks, un ar kliedzienu "nelietis!" policijas klātbūtnē divas reizes iesita man pa seju. Viņu uzreiz aizturēja. Man sasita degunu, sāka tecēt asinis. Bet mēs uzrakstījam iesniegumu [policijā], arī par to, ka Nacionālās apvienības (NA) deputāti sabojāja mums datoru un skandas," radio Baltkom pavēstīja Kuzins.

Kā novēroja radio Baltkom korespondenti, starp gājiena dalībniekiem un protestētājiem sākās grūstīšanās, kurai pievienojās arī NA deputāti Raivis Dzintars, Jānis Dombrava un Imants Parādnieks, tomēr policija apturēja deputātus. Nekārtībās pie Brīvības pieminekļa tika aizturēti četri cilvēki.

фото

фото

фото

Gājiena laikā notika vēl dažas sadursmes. Kādu aktīvistu policija aizturēja pēc tam, kad viņš mēģināja izraut vadus "Apvienības pret nacismu" uzstādītajiem skaļruņiem. Savukārt kāda sieviete aizturēta, jo pie Brīvības pieminekļa no anti-nacistu noliktā vainaga izrāva lenti. Vēl citam pasākuma dalībniekam izdevies aizbēgt no notikuma vietas, kaut viņu notvert mēģināja vairāki policisti.

Kāds vīrietis publiski pauda neapmierinātību par to, ka "Apvienība pret nacismu" aktīvisti nolika pie Brīvības pieminekļa vainagu, jo tur neviens neesot apglabāts. Viņš uzsāka diskusiju ar vienu no aktīvistiem, un paziņoja, ka bez 70 000 bojāgājušo ebreju kara laikā tika nogalināts arī liels skaits latviešu. Ar to diskusija beidzās.

фото

фото

Kā ziņoja portāls Mixnews, pēc tam, kad policija apturēja VL-TB/LNNK deputātus un nepielaida tos pie protestētājiem, sociālajā mikroblogu vietnē "Twitter" NA pauda nodomu pieprasīt iekšlietu ministra Riharda Kozlovska demisiju.

Gājiena norisi uzraudzīja liels skaits policistu, daži arī ar suņiem.

Foto: mixnews.lv

Komentāri 1
Jānispirms 3 gadiem
Jānis Ūdris - Pasaules tulkošana

Pieminēt leģionārus ir pienākums un liela atbildība.
video interviju skatīt:
http://epadomi.lv/tv_raidijumi/01032015-vestures_tulkotajs_16_marta_pieminet_legi