Raidījumā "Latvijas pilsētas - Simtgadei gatavas!" - Dagda, Viļaka, Kārsava un Talsi, Mixnews.lv

Raidījumā "Latvijas pilsētas - Simtgadei gatavas!" - Dagda, Viļaka, Kārsava un Talsi (1)

фото

Ekskluzīvi | 2018. gada 31. oktobrī plkst. 20:44

Latvijā ir 76 pilsētas, katrai no tām ir sava seja. Viena ir slavena ar savu skaisto pili, otra - tiltu, trešā ar bagātāko etnogrāfijas muzeju un ceturtā - ostu. Bet pilsētas seja ir ne tikai arhitektūrā, dabā vai vēsturē. Tās galvenā bagātība ir tās iedzīvotāji. Katru dienu viņi veido savu pilsētu citādu.

Par godu Latvijas 100. gadadienai sadarbībā ar Sabiedrības Integrācijas fondu esam sagatavojuši jaunu projektu "Latvijas pilsētas - Simtgadei gatavas!".

31.oktobrī mēs stāstījām par Dagdu, Viļaku, Kārsavu un Talsiem!

Dagda

Dagda ir pilsēta Latgalē, Dagdas novadā. Atrodas Latgales augstienes austrumu nogāzē, pie Dagdas ezera un Narūtas upītes, 36 km ziemeļaustrumos no Krāslavas, 267 km no Rīgas.

Dagdas novads ir vieta, kur var interesanti atpūsties un izbaudīt vietējo kultūru. Tas ir skaists un kluss lauku novads, kas ir pievilcīgs ne vien ar neatkārtojamām Latgales dabas ainavām, bet arī ar jaukiem, atsaucīgiem un gudriem cilvēkiem.

Dagdas novada atrodas Dagdas ezers, kur var sastopt līdaku, asari, samu un zuti. Ar ezeru robežojas arī Dagdas pilsēta un Dagdas un Svariņu pagasti. Krasti vietām stāvi. Ezerā ir 11 salas ar kopējo platību 12 ha.

Dagdas pilsētas vēsturiskais centrs - ebreju tirgotāju nami, kas piesaista gan vēsturnieku, gan tūristu interesi.

Par ikgadēju tradīciju jau vairāk nekā 20 gadu garumā Dagdā ieviesusies Annas dienas svinēšana. „Annas Dagdā” katru gadu tiek piedāvāti pasākumi dažādām gaumēm, nodrošinot iespēju katram novada iedzīvotājam svētku programmā atrast sev interesējošo.

Tuvojoties Latvijas valsts simtgadei, rodas vēlme uzsvērt latgaliešu identitāti, piederību dzimtenei un vienlaicīgi arī unikalitāti kultūrā, valodā un dzīvesziņā. Tieši tāpēc šī gada svētku programmā bija gan vairāki jauninājumi, gan arī paliekošas un tautā iemīļotas tradīcijas.

Plašāk par Latvijas jubilejas svinībām Dagdā varat lasīt šeit.

Viļaka

Viļaka ir pilsēta Latvijas ziemeļaustrumos, Latgalē, Viļakas novada centrs. Izvietojusies Viļakas ezera krastā, pilsētas robeža daļēji iet pa Kiras upi. Atrodas 28 km attālumā no Balviem un 246 km attālumā no Rīgas, tikai 8 km attālumā no Krievijas robežas. Iedzīvotāju skaits: 1844. Viļakas novada kopējā teritorija ir 638,79 km2. Viļakas novadā dzīvo 5701 iedzīvotāji. Viļakas novads atrodas Latvijas austrumu daļā. Novads austrumos 66,6 km garumā robežojas ar Krievijas Federāciju. Ar Viļakas novadu sākas Eiropas Savienība. Viļakas novadu šķērso autoceļš Gulbene – Balvi – Viļaka – Krievijas robeža.

Plašāk par Latvijas jubilejas svinībām Viļakā varat lasīt šeit.

Kārsava

Kārsava ir pilsēta Latgales austrumos netālu no Krievijas robežas, Kārsavas novada centrs. Pilsēta atrodas Rītupes kreisajā krastā, 31 km uz ziemeļiem no Ludzas, pie Pēterburgas—Viļņas dzelzceļa līnijas. Tagadējo Kārsavas teritoriju apmēram kopš 8. gadsimta apdzīvoja latgaļi. Apkārtnē atrodas vairāki latgaļu pilskalni. 12. gadsimtā un 13. gadsimta sākumā Kārsavas teritorija ietilpa latgaļu valsts Atzeles novada Abelenes sastāvā.

Plašāk par Latvijas jubilejas svinībām Kārsavā varat lasīt šeit.

Talsi

Talsi ir pilsēta Kurzemes ziemeļaustrumu daļā, Talsu novada centrs Ziemeļkursas augstienes Vanemas pauguraines ziemeļrietumu malā. Talsi ir 18. lielākā pilsēta Latvijā pēc iedzīvotāju skaita. Talsi tiek saukti par pilsētu uz deviņiem pakalniem, kur sevišķi skaisti ir ķiršu un ābeļu ziedēšanas laikā. Pauguri un ezeri, kopā ar mūsdienīgajām ēkām veido unikālu un ainavisku skatu. Talsos nav lielu rūpniecisku ražotņu. Pilsētas pievārtē ir vairāki kokapstrādes uzņēmumi un smilts atradnes, kur strādā pilsētas iemītnieki. Daudzi iedzīvotāji strādā apkalpojošā sfērā, nelielos uzņēmumos celtniecības, santehnikas, poligrāfijas, elektroinstalācijas u.c. jomās Talsos un citur.

Plašāk par Latvijas jubilejas svinībām Talsos varat lasīt šeit.

"Latvijas pilsētas - Simtgadei gatavas!" ir programmu cikls latviešu valodā, kas tiek raidīts Baltkom radio ēterā katru nedēļu, trešdienās, no plkst. 14.00 līdz 15.00, un radio MIX FM 102, 7– ceturtdienās, tajos pašos laikos.

Katrā programmā mēs stāstam par dažādām Latvijas pilsētām, uzzinām, kā tās gatavojas savas valsts gadadienai. Iepazīstinām ar pilsētas vadību, muzeju darbiniekiem, slaveniem pilsētniekiem utt.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma "Latvijas pilsētas - Simtgadei gatavas!" saturu atbild SIA RNR LTD.

Komentāri 1
Стулбайс Валдысpirms 4 mēnešiem
В столь радостный день предлагаю сотни тысячам латышам уехавшим окучивать грядки ирланди англии на сортировки мусора швеции и норвегии не вставая с колен гордо поднять голову в верх и сказать я свободен и продолжить работать а то хозяин вас уволит с праздиком вас латышска язычные